21 LISTOPADA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

W tym dniu możesz kupić za 0,50 groszy kartkę, którą podpiszesz dla wspaniałej osoby, a osoba ta odnajdzie ją na tablicy i zabierze. Ciekawe czy ktoś dostanie więcej niż jedną kartkę. Zgromadzone fundusze wesprą potrzebujących uczniów naszej szkoły. A więc sprawiasz radość podwójnie!

Czytaj więcej:  ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Uczniowie klas I - III rozpoczęli właśnie sadzenie cebulek krokusów, w kolorach fioletowych i żółtych. Na specjalnie przygotowanym terenie znajdzie się sześćset cebulek. Uczniowie klas IV - VI na zajęciach przyrody będą sadzili cebulki żonkili, będzie ich dwieście sztuk. Pozostaje nam niecierpliwie czekać na wiosnę i owoce naszej pracy.

Samorząd Uczniowski

Uczniowie klas młodszych wspaniale uczcili Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci przebrały się za ulubionych bohaterów bajek, rozwiązywały klasowe quizy ze znajomości bajek na bazie ilustracji, fragmentów książek, prostowały fałszywe informacje o ich losach, poznawali autorów tych baśni. Największą przyjemność sprawiła uczniom projekcja animacji "Wilka i zająca", "Sąsiadów", "Reksia", "Krecika" i innych. Niektórzy bohaterowie byli dzieciom nieznani np. Colargol. Celem akcji były morały wypływające z bajek i ponad czasowe mądrości. Cieszymy się, że dzień ten cieszył się powodzeniem wśród dzieci, a rodzicom i wychowawcom dziękujemy za zaangażowanie.

Samorząd Uczniowski

2 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Zaczytana szkoła" Wspaniałą książkę Jana Grabowskiego "Puc, Bursztyn i goście", zaprezentowała nam pani Lidia Kołtek. Od grup zerowych, do klas trzecich, wszyscy z ciekawością słuchaliśmy fragmentów lektury. Po dwudziestu minutach pani Lidka zaprezentowała nam okładkę książki i zachęciła do dalszej lektury, tym bardziej, że książka stanowi obowiązkowy kanon lektur szkolnych.

Dzień Postaci z Bajek

Kaczor Donald, Myszka Miki, Smerfy, Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek – 5 listopada jest ich święto. W dzieciństwie dzięki nim poznawaliśmy świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy.

• 8 listopada (środa), w naszej szkole obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek warto sobie o nich przypomnieć, choćby poprzez wspólny bajkowy seans.
  • Każdy uczeń klas 1 -3 który przebierze się za dowolną postać z bajki, otrzyma bajeczną ocenę.
  • Będzie też Konkurs Bajkolandia ze znajomości postaci z bajek.