W dniach 24-27.06 reprezentacja szkoły w piłce ręcznej dziewcząt uczestniczyła w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Głuchołazach. Prawo startu w tej imprezie mieli mistrzowie poszczególnych województw. Nasz zespół odniósł duży sukces zajmując 3 miejsce (pierwszy medal w historii szkoły w tych zawodach w kategorii dziewcząt).

Czytaj więcej: Brąz dla naszych szczypiornistek!

Klasa 3D wraz z wychowawcą Ewą Wolanicką od trzech lat wspierają finansowo dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych. Biorąc udział w akcjach charytatywnych w szkole, zarobione pieniądze uczniowie tej klasy przekazywali dla potrzebujących dzieci. Dziś także na zakończenie roku szkolnego przekazali dla dzieci z Wiosek Dziecięcych na ich wakacyjny odpoczynek kwotę 110 złotych.

Ewa Wolanicka

Tradycyjnie już, aula I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie stała się miejscem spotkania Prezydenta Szczecina z wybitnie uzdolnionymi uczniami z naszego miasta. Tu bowiem w środę - 26 czerwca- nagrodzono ich pracę i wysiłek włożony podczas mijającego roku szkolnego. Coroczne wręczanie stypendiów dla najlepszych uczniów, to wielkie święto w oświacie szczecińskiej. W tym roku wyróżniono w ten sposób 459 uczniów szkół podstawowych. Wśród nich znalazło się również siedmioro uczniów naszej szkoły. Są to:

Leszek Miltyk kl. 6 e

Dominika Łykowska kl. 6 a

Marcin Gieroń kl. 6 c

Mateusz Klimek kl. 6 f

Klara Skrzypczak kl. 5 b

Oliwier Czyżewski kl. 5 b

Patrick Brasławski kl. 5 b

Gratulujemy!

(zobacz zdjęcia)

Dnia 19 czerwca na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym odbyły się Mistrzostwa Szczecina szkół podstawowych dziewcząt i chłopców w 3-boju lekkoatletycznym klas czwartych. Nasza reprezentacja dziewcząt zajęła I miejsce na 14 startujących szkół. W jej skład wchodziły: Julia Orłowska i Paulina Pruszyńska z kl. 4a oraz Maja Aptowicz, Laura Mazurkiewicz, Zosia Olszewska i Bianka Tomaszewska z kl. 4e