22 i 23 maja nasza szkoła obchodziła swoje święto – Dni Patrona. W związku z tym uczniowie na lekcjach wychowawczych poznawali postać kapitana żeglugi wielkiej Antoniego Ledóchowskiego, odwiedzali szkolne Muzeum Morskie, a klasy IV - VI brały udział w III Marynistycznym Turnieju, który rozpoczął się już w listopadzie i trwał do maja 2013 r. Tradycją obchodów Dni Patrona są prezentacje artystyczne uczniów klas I – III. W holu głównym można było podziwiać wystawę prac plastycznych, a także obejrzeć przedstawienia przygotowane przez koła teatralne.

 

    Jednak główna uroczystość odbyła się 23 maja, na którą zostało zaproszonych wielu gości, między innymi przyjaciele szkoły: kpt. Wiktor Czapp, p. Wiesław Seidler oraz była dyrektor SP 37 p. Róża Uścinowicz – Lisowska.

W tym dniu zaprezentowali się na scenie uczniowie klas I, którzy ujęli wszystkich zebranych pięknymi tańcami i piosenkami o tematyce morskiej. Występom przyglądał się król mórz i oceanów – Neptun wraz ze swoją małżonką, a także kapitan statku ,,SP 37” – dyrektor szkoły Janusz Cymerman. Na zakończenie pierwszoklasiści zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów – marynarzy Szkoły Podstawowej nr 37. 

Beata Nowacka