Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Dzisiaj 1

Wczoraj 741

Miesiąc 5293

Wszystkie 117918

Inspektor Ochrony Danych:

Agnieszka Marciniak

tel.+48-91-852-20-93

iod@spnt.pl

 

RODO-informacje

Klasa 2b i 3f lubi jeździć razem na różne, ciekawe wycieczki. Obie klasy są dwujęzyczne, uczą się jednocześnie niemieckiego i polskiego. 15 maja kiedy rozkwitły już wszystkie drzewa wybraliśmy się do „Raju”, tak gospodarze nazwali swoje gospodarstwo agroturystyczne we Włodkowicach. Mieliśmy okazję karmić zwierzęta hodowlane, czyli konie, króliki, kaczki, kury, perliczki, gęsi, krowy. W sadzie oprócz licznych jabłoni i orzechów włoskich zobaczyliśmy też lamę. Gospodyni pokazywała nam jak rosną warzywa i owoce w ogrodzie, zajrzeliśmy też do szklarni by popatrzeć na pachnące pomidory, rozpoznawaliśmy popularne zboża i chwasty. Smakowaliśmy masło i twaróg własnej produkcji.

Gospodarz jest zbieraczem staroci, więc stworzył małe muzeum starych narzędzi rolniczych i innych ciekawych rzeczy. Dzięki temu poznaliśmy mały wycinek historii rolnictwa. Na koniec wyprawy karmiliśmy też i kozy, które jadły nam z ręki. Później upiekliśmy kiełbaski  przy ognisku. Wspólnie bawiliśmy się i cieszyliśmy się z pięknej słonecznej pogody.

4 czerwca pojechaliśmy do Berlina w celu zobaczenia fabryki klocków lego i bezpiecznej zabawy w świecie LEGOLANDU. Wycieczka była wspaniała, wszyscy wróciliśmy bardzo szczęśliwi. Po drodze poznawaliśmy przepiękne i europejskie miasto -  Berlin. Były też i filmy w 4D w kinie  oraz na DVD w autokarze. Mieliśmy okazję wykorzystać naszą naukę języka niemieckiego. Samodzielnie robiliśmy zakupy pod czujnym okiem naszych pań. Dojechaliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Beata Podkowińska