Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Sierpień 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Dzisiaj 163

Wczoraj 130

Miesiąc 1621

Wszystkie 75513

Inspektor Ochrony Danych:

Izabela Zajączkowska

tel.+48-91-852-20-93

ido@spnt.pl

 

RODO-informacje

Już po raz drugi z inicjatywy ZPRP  i PGNiG ruszyła akcja pod nazwą „Szczypiorniak na Orlikach”. Oczywiście nie mogło zabraknąć w niej uczniów naszej szkoły. W eliminacjach miejskich zwyciężyły dziewczęta i chłopcy z kl.6 e i  tym samym uzyskali oni awans do finału wojewódzkiego. Finał ten odbył się 10.06.2013 r na boisku szkolnym przy ZS nr 2 w Dąbiu.

 

Chłopcy po zaciętym meczu pokonali SP Banie, a dziewczęta SP 55 Szczecin. Obie nasze reprezentacje zakwalifikowały się do ogólnopolskiego finału, który rozegrany został w dn.14-16.06 w województwie lubuskim.

Dużą atrakcją ceremonii otwarcia  był udział reprezentantów Polski w piłce ręcznej. Wytrwale  podpisywali autografy i pozowali do zdjęć z uczestnikami turnieju.Przez dwa kolejne dni,  od wczesnych godzin rannych ,młodzi zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na ośmiu boiskach w Zielonej Górze, Świebodzinie, Lubrzy i Nowej Soli.

Wśród 16 mistrzów województw nasza szkoła zaprezentowała się znakomicie. W kategorii chłopców nasza drużyna zajęła II miejsce, ulegając jedynie zespołowi z Ciechanowa, a w kategorii dziewcząt – nasze uczennice wywalczyły wysokie V miejsce. Podsumowując te dwa wyniki możemy pochwalić się, że w łącznej klasyfikacji byliśmy najlepszą szkołą w Polsce. Opiekunami zespołów byli Wioleta Bergiel i Artur Rykaczewski.

Mecze finałowe  i ceremonia zamknięcia odbyły się w hali widowiskowo-sportowej w Zielonej Górze. Przybyli na nie p. minister sportu Joanna Mucha i prezes PKOl  Andrzej Kraśnicki. Z ich rąk zawodnicy i zawodniczki trzech najlepszych zespołów otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy i puchary. Ostatnim akcentem tegorocznego finału „Szczypiorniaka na Orlikach” było wspólne kibicowanie naszym reprezentantom w meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy z Ukrainą. Mamy nadzieję, że za rok ponownie będziemy mogli bawić się i rywalizować w tej fantastycznie zorganizowanej akcji.

kliknij tutaj żeby zobaczyć zdjęcia