23 września na specjalne zaproszenie klas Ia i I e, przybyła Pani Agnieszka Kacprzak. Nasz gość pracuje w policji konnej. Pani policjantka opowiadała o tej niezwykłej służbie, o patrolach, pokazała nam mundur służby konnej a także odblaskowe elementy dla samego konia.

Oglądaliśmy wiele niezwykłych zdjęć, wiele ze szkoleń, bo praca wymaga wzajemnego zaufania i współpracy człowieka i zwierzęcia. Konie muszą cechować się odwagą i opornością na wiele zagrożeń, jak wystrzały, ogień, dym. Pani policjantka pozwoliła nam przymierzyć strój policyjny. Policjanci z służby konnej pojawiają się w wielu miejscach Szczecina na Wałach Chrobrego, w Parku Kasprowicza, a także nad morzem np. w Międzyzdrojach. Każdy kto chciałby zostać policjantem służby konnej musi umieć wykonywać na koniach wiele manewrów, niemal jak akrobata; policjanci i konie przechodzą wiele szkoleń w specjalnie dla nich symulowanych sytuacjach, muszą też "dogadywać się" z psami policyjnymi. Serdecznie dziękujemy za wizytę w naszej szkole, ale to nie koniec współpracy. 
Pani Agnieszka zaprosiła nas do konkursu dla klas pierwszych. Konkurs plastyczny "Policyjna służba konna", w dowolnej formie, prace składamy do p. Katarzyny Karpiny, sala 105, lub p. Beaty Nowackiej, sala 107, do końca listopada. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni prawdziwą podkową.


Katarzyna Karpina i Beata Nowacka