Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Dzisiaj 15

Wczoraj 388

Miesiąc 3443

Wszystkie 109999

Inspektor Ochrony Danych:

Radosław Jaśkiewicz

tel.+48-91-852-20-93

iod@spnt.pl

 

RODO-informacje

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Ustanowiono je, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po 123 latach niewoli - w 1918 r. stało się niepodległe, wolne od zaborców.

W obchody Święta Niepodległości włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły, przyłączając się do akcji Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego „Zrób biało – czerwony kotylion”. Uroczystą akademię w dniu 10 listopada przygotował zespół Koła Teatralnego pod kierunkiem pani Urszuli Dąbrowskiej wraz z zespołem Wesołe Nutki pod okiem pani Beaty Bogusz. Spektakl pt. „Podróż przez historię” obejrzeli uczniowie klas IV - VI. Podczas uroczystości przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były wspomagane przez prezentację multimedialną, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil.

O godz. 16.00 przy pomniku Niepodległości, na osiedlu Słonecznym, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości, w której uczestniczyła delegacja naszej szkoły, z p.dyr. Januszem Cymermanem, p. dyr. Izabelą Pałasz, Pocztem Sztandarowym, przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycielami i uczniami. Po wysłuchaniu przemówień okolicznościowych oraz błogosławieństwie metropolity szczecińsko – kamieńskiego abp Andrzeja Dzięgi, odbył się apel poległych, a kompania wojskowa oddała salwę honorową. Obchody zakończyły się złożeniem wieńców, wiązanek, zapaleniem zniczy i śpiewem pieśni patriotycznych. W cichej zadumie uczciliśmy pamięć tych, którzy walczyli za naszą Ojczyznę.