W dniach 9-12.12 2011 r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Ogólnopolskim Festiwalu Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom. Do udziału w nim zaproszono najlepsze zespoły  z danego województwa, wytypowane przez okręgowe związki piłki ręcznej na podstawie wyników osiąganych w bieżącym i poprzednim sezonie. Rozgrywki toczone były w czterech losowo wybranych grupach. Mecze trwały 2X10 min, przy czym dodatkowo każda wygrana połowa premiowana była 2 punktami. Do ścisłego finału awansowało po jednym najlepszym  zespole z każdej grupy.

Nasza drużyna w pierwszym meczu uległa PSP Lubrza 7:9. W kolejnych spotkaniach pokonała: SP 152 Warszawa 12:5 , i SP Dąbrowa Białostocka 20:9. Zajmując 2 miejsce   w grupie , nasze dziewczęta mogły walczyć dalej o miejsca 5-8. Następnym przeciwnikiem okazała się SP 91 Kraków. Po zaciętym pojedynku wygrała nasza drużyna 11:9 .Pozostał więc już do rozegrania ostatni mecz z SP Kowalewo Pomorskie. Do przerwy nasza drużyna prowadziła wyrównaną walkę, stąd wynik 4:4. W drugiej części meczu rywal okazał się bardziej skuteczny w swych poczynaniach i ostatecznie pokonał nas 8:5. Zwycięzcą turnieju został zespół z Kwidzyna, który w finale zwyciężył SP 7 Tychy 9:7.

Podsumowując, szóste miejsce w gronie 16 najlepszych drużyn poszczególnych województw należy uznać za bardzo dobry wynik. Trzeba  podkreślić również sprawną organizację turnieju. Koszty przejazdów, zakwaterowania, wyżywienia ,zakup kompletów strojów, piłek, nagród spoczęły na barkach sponsorów. Uczestniczki „Festiwalu” mogły poczuć się  również jak profesjonalistki, gdyż miały możliwość rozegrania meczów na obiektach, z których korzystają zespoły Superligi. Finałowe spotkania były transmitowane w Internecie, a na stronie ZPRP znaleźć można bogatą galerię zdjęć z turnieju. Ponadto na zawodniczki czekała jeszcze jedna niespodzianka. Wizytę złożył kapitan reprezentacji Polski, Sławomir Szmal. Dziewczęta z wypiekami na twarzy, cierpliwie czekały na autograf i pamiątkowe zdjęcie z tym znakomitym i niezwykle sympatycznym bramkarzem naszej kadry narodowej.  Z pewnością zawody te na długo pozostaną w pamięci młodych adeptek piłki ręcznej.

Dziewczęta wystąpiły w turnieju w następującym składzie:

Klaudia Abram, Sara Bonecka, Wiktoria Jabłonowska, Sandra Kowalik, Nikola Kozieł, Oliwia Maksymiuk, Aurelia Polanowska, Angelika Pliżga, Nikola Podgórska, Paulina Sieradzan, Sandra Zając,  Marta Zajączkowska.

Opiekunami zespołu byli: Wioleta Bergiel i Artur Jerlecki.