Jak każdego roku w maju, nasza szkoła obchodziła ważne święto: Dni Patrona. Z tej okazji, podtrzymując tradycje morskie w naszej szkole i pamięć o patronie kpt. ż. w. Antonim Ledóchowskim, uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w Konkursie Marynistycznym. Klasy brały udział w różnych zadaniach, m. in. wykonywały albumy, rozwiązywały quizy i testy marynistyczne dotyczące szkolnego Muzeum Morskiego, a także uczestniczyły w konkursach artystycznych organizowanych przez Szkolne Koło Edukacji Morskiej.

 

Oglądaliśmy przedstawienie klas ,,O” – pt. ,,Szewczyk Dratewka” oraz przedstawienia koła teatralnego klas II ,,Calineczka” i koła teatralnego klas I pt. ,,W krainie bajek”.

Tradycją w trakcie obchodów Dni Patrona Szkoły są prezentacje klas I. W tym roku uczniowie także pokazali swoje talenty taneczne i wokalne. Oczywiście zostali oni przyjęci przez Neptuna i dyrektora SP 37 Janusza Cymermana w poczet uczniów – marynarzy.

W trakcie prezentacji wystąpił zespół ,,Meduzy” z klasy 3 A, który zajął I miejsce w Konkursie Piosenki Marynistycznej, a także III miejsce w Konkursie Piosenki Turystycznej” na Regionalnym Zlocie Kół Turystycznych z piosenką pt. ,,Gdzie ta keja”. Na zakończenie uroczystości zatańczył zespół ,,Rytmix”

Występom przyglądali się zaproszeni goście, a także uczniowie z Niemiec, którzy odwiedzili Szczecin i naszą szkołę w ramach wymiany. Po prezentacjach nasi goście oraz uczniowie mogli zwiedzić szkolne Muzeum Morskie oraz miejsce poświęcone kpt. ż.w. Antoniemu Ledóchowskiemu.

Beata Nowacka