Styczeń 2018

Informujemy, że dotychczasowe warunki bezpłatnego udostępniania uczniom podręczników w ramach Programu Szczecin Przyjazny Rodzinie ulegną zmianie. Wyposażenie dotyczyć będzie tylko podręczników i materiałów ćwiczeniowych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych w zakresie kształcenia ogólnego. Podręczniki i materiały ćwiczeniowe dostępne będą dla uczniów klas III, V i VI. Uczniowie pozostałych klas będą wyłączeni z programu ze względu na korzystanie z bezpłatnych podręczników i materiałów ćwiczeniowych (w ramach ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty).

Ponadto pomoc kierowana jest do uczniów uczęszczających do publicznych szkół podstawowych, pochodzących z rodzin posiadających troje lub więcej dzieci, którzy nie korzystają z rządowych programów wyrównywania szans edukacyjnych np. „Wyprawka szkolna”.

Rodzic, który posiada Szczecińską Kartę Rodzinną i chciałby skorzystać z takiej formy wsparcia winien złożyć w szkole poprawnie wypełniony i podpisany „Wniosek o bezpłatne udostępnienie podręczników szkolnych z zasobu bibliotecznego szkoły w ramach Programu Szczecin Przyjazny Rodzinie” (dostępny w gabinecie pedagoga szkolnego lub na stronie internetowej www.przyjaznyrodzinie.szczecin.pl)

Informujemy,  iż podręczniki będą wydawane tylko z zasobów bibliotecznych szkoły.