Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Dzisiaj 270

Wczoraj 271

Miesiąc 3817

Wszystkie 125561

Inspektor Ochrony Danych:

Agnieszka Marciniak

tel.+48-91-852-20-93

iod@spnt.pl

 

RODO-informacje


W dniach od 29 czerwca do 10 lipca 2015r. w Szkole Podstawowej nr 37 organizowane były półkolonie letnie. Z wypoczynku skorzystało 135 dzieci z Gminy Szczecin w wieku od 6 do 13 lat. Zajęcia odbywały się w godzinach od 7.30 do 15.30 pod okiem doświadczonych nauczycieli: p. Jarosława Bojara, p. Katarzyny Karpiny, p. Wioletty Krych, p. Katarzyny Lewandowskiej, p. Renaty Marczewskiej, p. Iwony Rudzkiej, p. Alicji Wójcik, p. Agnieszki Szczybelskiej oraz p. Anny Żelewskiej. Podczas dziesięciodniowego pobytu dzieci korzystały w szkole z dwóch posiłków – śniadania i obiadu. Atrakcyjny program został przygotowany przez kierownika półkolonii – p. Urszulę Dąbrowską.

 

Dzieci miały okazję interesująco spędzić czas wolny, zapoznać się z okolicą, wspólnie się bawić, skorzystać z bogatej oferty kulturalnej. Półkoloniści aktywnie spędzili czas w przyjaznej i sportowej atmosferze w Szczecińskim Centrum Wspinaczkowym GEKO oraz Parku Linowym „Tarzania”. Odbyły się warsztaty mydełkowe w Robótkowie, a także warsztaty lukrowe. W klubie kreatywnym „Baw się i buduj” wszyscy rozwijali swoje umiejętności konstrukcyjne, inżynierskie podczas zabawy różnorodnymi klockami. Starsze grupy wędrowały Szczecińską Podziemną Trasą Turystyczną i zwiedziły najbardziej tajemnicze pomieszczenia  Książnicy Pomorskiej. Młodsze dzieci odwiedziły wystawę „Eureka – cuda nauki i techniki, czyli przez zabawę do wiedzy”, a także świetnie bawiły się w „Kubusiowym Światku”. Zorganizowano także wyjazd do Muzeum Narodowego na interaktywną wystawę „Miasto Nauki”. Dzieci obejrzały również wystawy „Statki”, „Ludzie morza” i „Afryka”. Ogromnym przeżyciem był rejs statkiem m/s „Dziewanna” po porcie, szlakiem Orła Bielika. Wiele radości sprawiły zabawy w kręgielni, gdzie uczestnicy poznali zasady gry w kręgle i uczyli się sportowej rywalizacji. Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, Żandarmerii Wojskowej i Straży Granicznej zorganizowali zabawę, podczas której dzieci poznawały zasady ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się po drogach oraz bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Uczestnicy obejrzeli pokaz i prezentację szkolonego psa do zadań pracy Straży Granicznej. Wiele radości sprawiła jazda po drogach na symulatorze oraz wykonywanie odcisków palców.  Niezapomniane wrażenia pozostaną po wspólnym ognisku z pieczeniem kiełbasek i zajęcia z zakresu jazdy konnej w „Stajni pod puszczą”, a także jazda bryczką po Puszczy Bukowej. Wspólnie z klaunem MiMi Konewką zorganizowano warsztaty balonowe, podczas których dzieci uczyły się, jak z balonów wykonać małe zwierzątka. Przeprowadzono także zabawę z ogromnymi bańkami mydlanymi na powietrzu. Wiele uśmiechów było podczas zabawy z agencją artystyczną Czar Bajek, która przygotowała artystyczne malowanie twarzy półkolonistów. Niezapomniane przeżycia sprawiły rozgrywki w siatkówkę „Baloniada”, którą wychowawcy przeprowadzali w upalne dni. Uczestnicy półkolonii byli dwa razy w kinie na filmach „Minionki” oraz „W głowie się nie mieści”. Odbywały się wycieczki po Puszczy Bukowej, podczas których dzieci uczyły się dostrzegać zmiany zachodzące w przyrodzie. Wychowawcy przygotowywali atrakcyjne zabawy ruchowe, konkursy sprawnościowe z nagrodami w Szczecińskim Parku Krajobrazowym „Puszcza Bukowa”. W trakcie półkolonii odbywało się szereg zabaw i gier sportowych na powietrzu oraz gier i zabawy świetlicowych. Wszystkie dzieci miały możliwość korzystania z bogatego sprzętu sportowego, a także sal sportowych – hali sportowej, auli oraz kompleksu boisk.

 Każdego dnia dzieci robiły coś ciekawego i niepowtarzalnego. Do szkoły przychodziły uśmiechnięte, a zdrowe, szczęśliwe i radosne wracały do domu.  Na zakończenie półkolonii wszyscy otrzymali upominki, które będą wspaniałą pamiątką z mile przeżytych chwil.

Urszula Dąbrowska