Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Dzisiaj 77

Wczoraj 559

Miesiąc 4628

Wszystkie 117253

Inspektor Ochrony Danych:

Agnieszka Marciniak

tel.+48-91-852-20-93

iod@spnt.pl

 

RODO-informacje

Ahoj, Szkoło!

1 września przywitał dzieci pięknym słońcem. One przekroczyły mury szkoły w galowych strojach i z uśmiechem na twarzach weszły do auli. W ten sposób wkroczyły na pokład statku o nazwie SP37, który zabierze je w dziesięciomiesięczny rejs pełen wyzwań i okazji do sprawdzenia się w różnych sytuacjach.

 

Nim umilkły rozmowy, zewsząd można było usłyszeć radość ze spotkania kolegów, krótkie relacje z wakacji, i pytania o to, co wydarzy się w tym roku szkolnym. Uczniowie czekali na wychowawców, a szczególne zainteresowanie widać było na twarzach pierwszoklasistów i ich starszych kolegów, którzy rozpoczęli naukę w czwartej klasie.Nam nie straszny żaden szkwał na oceanie.To wezwanie towarzyszyło pewnie tym, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę. Zawitali w progi naszej szkoły Pierwszoklasiści. Towarzyszyli im i wspierali ich licznie przybyli Rodzice. To niezwykłe wydarzenie przeżywali wspólnie, co dodało śmiałości i zmniejszało tremę, której mimo wszystko nie dało się ukryć. Dobrze, że alfabet ma tyle liter, bo samych klas pierwszych jest aż jedenaście! A, b, c, d, e, f, g, h, i, j, k – tylu załóg nie było na szkolnym okręcie już od dawna! Witamy Was z otwartym sercem, pełni życzliwościi chęci przeżycia niezwykłej przygody!


Czwartoklasistów również nie opuszczało podekscytowanie. Kim będzie nowy wychowawca? Czy sobie poradzę? Jacy nauczyciele będą mnie uczyć? Te pytanie nie schodziły z ust z uczniów, którzy rozpoczęli nowy etap edukacji. Pięknie ubrani i uśmiechnięci czekali na nowe wyzwania, nowych nauczycieli… Same nowości!!! To oni wchodzą na pokład statku, który wymaga zapału, chęci, odwagi i samodzielności. Rodzice i tym razem wspierali swoje dzieci, dodając im otuchy.


Pan Dyrektor, Janusz Cymerman, przywitał wszystkich bardzo serdecznie i napełnił ciepłymi słowami struchlałe serca odwagą. Życzył każdemu dziecku wiary w siebie i zapewnił o pomocy, na którą mogą liczyć przy pokonywaniu wszelkich trudności. Przewodniczący Rady Rodziców, Arkadiusz Puchała, z pewnością zdobył serca uczniów, bo życzył uczniom wielu miłych wrażeń, wspomniał o wakacjach i życzył sukcesów uczniom.Jak latarnia morska będziesz drogowskazem Starsze roczniki, a zatem piąto- i szóstoklasiści, starały się trzymać emocje na wodzy. Znają przecież zasady i reguły rządzące życiem szkoły. Niemniej jednak to przed nimi stoi niezwykłe wyzwanie!!! Pomoc młodszym, reagowanie na krzywdę słabszych. To przed nimi stoi zadanie kultywowania morskich tradycji, zdobywania kolejnych stopni wiedzy, aspirowania do zdobywania laurów w różnych konkursach. Bądźcie wzorem! To piękny cel, z którym z pewnością sobie poradzicie!!!

 

Życzymy Wam powodzenia w zmaganiu się z trudnościami. Poszukujcie wiedzy, ciekawości i sukcesów!!! Szóstoklasiści pewnie już czują ciężar egzaminu, który w kwietniu przed nimi!!! Pytajcie, proście o pomoc, rozwiewajcie wątpliwości!!! Szkoda czasu do stracenia!

A jeśli…
Chcesz zdobywać wiedzę i umiejętności, które wykraczają poza ćwiczenia domowei zabłysnąć w towarzystwie? Podziel się z innymi pasją, hobby, ciekawostką. Spotkaj się z tymi, którzy podzielają Twoje zainteresowania. Jeśli chcesz pokonywać nowe szlaki podczas wędrówek, doskonalić język obcy lub zacząć się go uczyć, jeśli chcesz rozwijać się artystycznie i twórczo- czeka na Ciebie morze możliwości.! Mało tego! Zespół Rytmix brawurowo porwał widownię podczas apelu klas młodszych, więc jeśli chcesz zacząć tańczyć- nie wahaj się! Skorzystaj!!! Miałeś okazję zapoznać się z nauczycielami, którzy prowadzą koła i organizacje. Skorzystaj, spróbuj, sprawdź się, rozwijaj swoje możliwości. Powodzenia! Chcieć to móc!

Joanna Piskorowska