22 lutego 2016 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w I Forum Samorządowym w Gimnazjum nr 43, które odbyło się pod hasłem „Żyj zdrowo i kolorowo”. Zdecydowaliśmy się na udział w projekcie i po spotkaniach z gospodarzami klas 1 – 6, z całą masą pomysłów zaplanowaliśmy nasze szkolne działania. Poprzez zabawę uczyliśmy się jak dbać o zdrowie. W kolorowym tygodniu ubieraliśmy się w kolory owoców i warzyw. Wszystkie klasy wykonały graffiti propagujące zdrowy styl życia.

kliknij tutaj żeby zobaczyć prezentację

Do dziś możemy te prace podziwiać w holu głównym szkoły. Uczniowie brali też udział w konkursie plastycznym „Żyj zdrowo i kolorowo”. Najpiękniejsze prace można obejrzeć na wystawie. W tym konkursie laureatami zostali:

1 miejsce  - Kacper Siwiński kl. 3f i równorzędnie Jakub Cieślak kl. 4e,

2 miejsce  - Kamil Ejsmont kl. 3b oraz Hanna Musiał kl. 2f,

3 miejsce  - Michał Mielnik 4b oraz Julia Kieres kl. 3f,

Wyróżnienia otrzymali: Ola Bachońska kl. 2b, Magda Grzegorzewska kl. 2b, Martyna Wypchło kl. 2f, Maja Biernacka kl. 2f, Amelia Michniewicz kl. 2f, Nikodem Rudkowski kl. 2f, Klaudia Stepańska kl. 2k, Bartłomiej Dąbrowski kl. 3f, Oliwia Sanders kl. 5b.

Powstały też piękne, naturalnej wielkości, modele owoców i warzyw. Wykonane zostały bardzo różnorodną techniką, wybór tych najefektowniejszych był bardzo trudny. Nagrodzono:

1 miejsce: Ola Malicka kl.1a i Zuzanna Zglińska kl.3f

2 miejsce: Aleksander Orczykowski kl.3f i Hania Frączkowska kl.1i

3 miejsce: Michał Czerkawski kl.3a i Miłosz Michnik kl.1a

Wyróżniono też, za prace zespołowe, klasy: 2c (wych. Katarzyna Uścinowicz), 3a .(wych. Ewa Wolanicka) oraz kl. 3f (wych. Agnieszka Pacholczyk) za najliczniejszy udział.

Pomysłowość małych twórców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego też przyznano wyróżnienia za inwencję twórczą dla:

Jakuba Rajmera kl.2b, Kajetana Konwickiego kl.1a, Filipa Antczak kl.2b, Szymona Grzegorzewskiego kl.3f, Pawła Szczerbińskiego kl.3f, Zofii Bortnik kl.3f, Dawida Śliwy kl.3f.

Uczniowie klas 1 – 3 przygotowywali samodzielnie zdrowe, kolorowe i smaczne drugie śniadania.

14 marca chętne klasy brały udział w „Biegu po zdrowie”. Bieg poprowadziła p. Danuta Płaczyńska, mama naszej uczennicy oraz wychowawcy klas. W biegu wzięło udział ok. 600 uczniów. Bieg podzielony był stacjami, na których biegacze ćwiczyli wg wskazówek nauczycieli. Wszyscy kończący bieg otrzymali witaminki w postaci jabłuszek.

Odbyło się również spotkanie w auli, gdzie na naszej szkolnej scenie wystąpili uczniowie klas 2g i 4f, grupa teatralna „Za kurtyną” w składzie: Natalia Michnik kl.4a, Amelia Puchała kl.4a, Maja Pytkowska kl.4a, Julia Karut kl.5b, Julia Sinkiewicz kl.5b, Anna Palusiak kl.5, Dominika Zając kl.4a, Hanna Bering kl.5b. Wykonali oni wiersze, skecze i piosenki w programie artystycznym pt. „Witaminki dla całej rodzinki”. Klaudia Stobiecka z kl. 4b śpiewała, Zuzanna Gregorczyk z kl.5b recytowała napisany przez siebie wiersz pt."Babcia na straganie”. Cały występ koordynowała opiekunka teatru Grażyna Szałata-Siudak.

Opiekunki SU Katarzyna Uścinowicz i Grażyna Pławska wraz z zarządem przygotowały prezentację multimedialną, która przedstawia nasz udział w projekcie „Żyj zdrowo i kolorowo”. Podsumowanie projektu odbędzie się 14 kwietnia w szkole organizatorów Gm 43.

Dziękujemy za zapał i duże zaangażowanie oraz liczny udział. Wszystkim uczniom w szkole życzymy abyście zawsze żyli zdrowo i kolorowo!