W miniony  czwartek, 7  kwietnia 2016 r. w  Teatrze  Współczesnym  odbyło  się  podsumowanie  akcji ,,Podaruj  Dzieciom  Iskierkę  Radości,,. Zebrano blisko 60 tysięcy złotych i prawie 10 tysięcy środków czystości i artykułów papierniczych. Zebrane przez uczniów podczas akcji charytatywnej artykuły i pieniądze trafią m.in. do szkół i domów dziecka.

 

W tym roku szkolnym 2015/2016 postanowiliśmy również zaangażować się w tę szlachetną akcję. W grudniu w ramach ,,Słodkich dni,, w naszej szkole pojawili się mali wolontariusze, którzy sprzedawali różnorakie smakowitości. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w przebieg akcji, a wraz z nimi również rodzice, którzy oprócz przygotowywania słodkości, aktywnie je sprzedawali w ramach utworzonej Kawiarenki w holu szkoły - jednym i drugim serdecznie dziękujemy! W ramach tejże sprzedaży uzyskaliśmy kwotę wyższą od zeszłorocznej - jest to aż 3000 złotych!!!

,,Pachnące dni,, również okazały się bardzo bogate. Mamy nadzieję, że zapach wszystkich środków kosmetyczno - higienicznych wywoła uśmiech na wielu twarzach - bo przecież o to chodzi, by inny człowiek mógł się uśmiechnąć… Celem naszej akcji było zaktywizowanie uczniów szkoły do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom. Cel ten został w pełni osiągnięty, a wszystkim tym, którzy wsparli nas w działaniach serdecznie dziękujemy!

                                                                                                                                                               

Szkolni koordynatorzy akcji SP 37

                                                                     Ewa Ucińska i Renata Marczewska