13.04.2016 roku w Szczecińskim 5 pułku Inżynieryjnym im gen. Ignacego Prądzyńskiego bohatera powstania listopadowego, odbyła się uroczystość z okazji Święta wojsk inżynieryjnych – święto sapera. Święto to zostało ustanowione na cześć żołnierzy I Armii Wojska Polskiego forsujących w dniach 16 i 17 kwietnia 1945 r. Odrę i Nysę. Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na tę uroczystość przez dowódcę pułku płk. dypl. Jacka Kwiatkowskiego.

„Saperzy z Podjuch” są corocznymi gośćmi w naszej szkole podczas wrześniowego festynu „Pożegnanie lata u Neptuna” gdzie prezentują specjalistyczny sprzęt którym wykonują niezwykle trudną i niebezpieczna służbę sapera. Razem z żołnierzami z 5 pułku świętujemy rok rocznie najważniejsze polskie święto narodowe jakim jest 11 listopada – Święto Niepodległości. Saperzy przygotowywali dla naszych uczniów wystawy fotograficzne prezentujące służbę w pułku.

Podczas uroczystości która miała miejsce w samo południe uczniowie klasy 6 „f” zobaczyli jak wygląda ceremoniał wojskowy podczas oficjalnego święta wojskowego. Poczet sztandarowy podniósł flagę narodową na maszt przy dźwiękach hymnu narodowego zagranego przez  orkiestrę wojskową, żołnierze odśpiewali pieśń Wojska Polskiego „My pierwsza brygada”. Całość uroczystości zwieńczyła defilada żołnierzy oraz uczniów szkół wojskowych. Na koniec uczniowie wraz z wychowawcą wręczyli pułkownikowi list gratulacyjny od społeczności szkolnej.

Zapraszamy do galerii zdjęć na fotorelację.

Jarosław Bojar