W dniu 28 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się drugi dzień eliminacji miejskich do XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

 

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe: szkoła podstawowa i gimnazjum, reprezentowane przez zespoły odpowiednio składające się z 4 i 3 zawodników. W pierwszym etapie wszyscy zawodnicy wykazali się wiedzą teoretyczną poprzez prawidłowe zaznaczanie odpowiedzi na zamknięte pytania testowe. Jako nowość w tym roku, zawodnicy zaprezentowali też swoja praktyczną więdzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W drugim etapie, odbywającym się na terenie SP 37, uczestnicy prezentowali swoje umiejętności praktyczne w postaci jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego i jazdy rowerem po torze sprawnościowym. Podczas odbywających się eliminacji, uczestnicy mogli zapoznać się z symulatorem jazdy na motorze oraz samochodzie i mobilnym miasteczkiem ruchu drogowego wraz ze sterowaną sygnalizacją świetlną. Najlepszą szkołą podstawową, która będzie rywalizować w etapie wojewódzkim, okazała się SP 68 reprezentowana przez: Zuzannę Komorowicz, Zuzannę Smolińską, Mateusza Kuleszę i Mateusza Jurewicza. Drugie miejsce zajęła SP 14 . Trzecie miejsce zajęła SP 46 . Na szczególną uwagę zasługują również wyniki indywidualne, w których pierwsze miejsce zajął Aleksander Mazur z SP 23, drugie Mateusz Kula z SP 68, trzecie Emil Tucholski z SP 14. W kategorii gimnazjum, najlepszą drużyną okazał się zespół z Gim 12, reprezentowanym przez: Jakuba Górę, Kacpra Zawieję i Damiana Składanowskiego. Oni również będą rywalizować w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drugie miejsce zdobyło Gim 31. Trzecie miejsce zdobyło Gim 23.
Na pochwałę zasługują wszyscy opiekunowie, którzy bardzo dobrze przygotowali swoje zespoły do turnieju, dzięki czemu rywalizacja była na najwyższym poziomie.Szczególne podziękowania należy złożyć dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 37 p. Januszowi Cymermanowi za udostepnienie zasobów szkoły i organizację drugiego etapu turnieju.