Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Marzec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dzisiaj 167

Wczoraj 284

Miesiąc 5786

Wszystkie 133278

Inspektor Ochrony Danych:

Agnieszka Marciniak

tel.+48-91-852-20-93

iod@spnt.pl

 

RODO-informacje

11 czerwca 2016 r. w Starej Rzeźni na Łasztowni obyła się wspaniała uroczystość – odsłonięcie portretu Naszego Patrona kpt. ż. w. Antoniego Ledóchowskiego. Uroczystość była drugą z kolei, po listopadowym odsłonięciu portretu kpt. ż. w. K. Maciejewicza. Messa kapitańska, gdzie zawisły portrety obu kapitanów jest miejscem szczególnie do tego przygotowanym i właściwym.

 

W honorowej asyście sztandaru Szkoły oraz w obecności znamienitych gości, syn kpt. Antoniego Ledóchowskiego, kpt. Wincenty Ledóchowski odsłonił portret swojego ojca.

Poczet sztandarowy SP nr 37: Karolina Dyduch, Radosław Rogoziński i Mateusz Grabski - uczniowie kl. 6f,  dzielnie asystował i z należytymi honorami oddał hołd Patronowi. Słowo wstępne o Antonim Ledóchowskim wygłosił Pan Jan Dębski – Prezes Fundacji „Moja Łasztownia”, który dokonał również prezentacji naszego sztandaru. Podczas spotkania w Iluzjonie (część Starej Rzeźni) została przedstawiona biografia Naszego Patrona, a zaprzyjaźnieni kapitanowie – uczniowie i przyjaciele A. Ledóchowskiego, w szczególności przyjaciel szkoły  kpt. ż. w. Wiktor Czapp,  wspominali postać kpt. Antoniego Ledóchowskiego.

Pani Ludmiła Kopycińska, pomysłodawczyni i realizatorka całego przedsięwzięcia w wielu ciepłych słowach opowiadała o Naszym Kapitanie, jego losach, życiu i wartościach, jakie po sobie zostawił. Został odegrany hymn SP nr 37, którego wszyscy zgromadzeni  wysłuchali z godnością i w pozycji stojącej.

Przedstawiona została również zaproszonym gościom prezentacja multimedialna, przygotowana na tę uroczystość przez pp. Grażynę Pławską i Grażynę Szałatę – Siudak – nauczycielki biblioteki.

Goście zobaczyli olbrzymi wkład pracy szkoły, konkursy, uroczystości i Dni Patrona na przestrzeni wielu lat i docenili starania szkoły gromkimi brawami.

Bardzo dziękuję Pani Ludmile Kopycińskiej - autorce pomysłu, wytrwałości i doprowadzenia do finalnego sobotniego spotkania, w czasie odbywających się w Szczecinie Dni Morza 2016.

Dziękuję również p. Izabeli Pałasz, uczniom i rodzicom, którzy wzorowo przygotowali część sztandarową. Dziękuję pp. Grażynie Pławskiej i Grażynie Szałacie – Siudak za zebranie wiadomości o A. Ledóchowskim i przygotowanie prezentacji.

Jesteśmy dumni z TAKIEGO PATRONA, jakim był kpt. ż. w. Antoni Ledóchowski.

Janusz Cymerman

Dyrektor Szkoły