Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Dzisiaj 377

Wczoraj 363

Miesiąc 6545

Wszystkie 95791

Inspektor Ochrony Danych:

Radosław Jaśkiewicz

tel.+48-91-852-20-93

ido@spnt.pl

 

RODO-informacje

28 kwietnia 2017r. w ramach szkolnych Dni Języków Obcych w naszej szkole obchodzony był Dzień Języka Niemieckiego. Podczas przerw wszyscy uczniowie mogli posłuchać niemieckiej muzyki oraz wziąć udział w quizie sprawdzającym wiedzę na temat kraju naszych zachodnich sąsiadów.

 

Pytania dotyczyły geografii, historii, największych miast, zabytków oraz znanych postaci Niemiec. Każdy uczestnik zabawy, który dobrze odpowiedział na pytanie, otrzymywał słodką nagrodę. Quiz przygotowali i przeprowadzili uczniowie klasy 4b wraz z wychowawcą. Dzieci uczące się języka niemieckiego wzięły udział w drużynowym turnieju „Deutsch-Stationen”. Zabawa polegała na rywalizacji drużynowej – każda grupa musiała wykonać dziesięć zadań, które sprawdzały zarówno wiedzę o krajach niemieckojęzycznych, jak również znajomość języka niemieckiego. „Stacje” miały bardzo zróżnicowane zadania i były dostosowane do wieku uczestników - uczniowie m. in. układali z puzzli mapę Niemiec, kolorowali flagi krajów niemieckojęzycznych, układali zdania z rozsypanki wyrazowej, wykonywali zabawne rysunki według instrukcji w języku niemieckim, łączyli niemieckie przysłowia z ich polskim odpowiednikami, określali położenie miast niemieckich, lub przyporządkowywali hasła do poszczególnych krajów niemieckiego obszaru językowego. W zabawie wzięli udział uczniowie klasy 2b, 3b, 4b, 5b, a uczniowie klasy 6b pomagali przy organizowaniu i prowadzeniu turnieju. W każdej klasie została wyłoniona najlepsza drużyna. Udział w turnieju sprawił uczniom dużo radości oraz był okazją do sprawdzenia swojej wiedzy w formie zabawy.

Małgorzata Maksymczak-Żyła i Beata Zajdecka