Lipiec 2018

Izabela Zajączkowska

ido@spnt.pl

W dniu 27 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje miejskie do XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Celem Turnieju buło podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe: szkoła podstawowa i gimnazjum, reprezentowane przez zespoły odpowiednio składające się z 4 i 3 zawodników. W pierwszym etapie wszyscy zawodnicy wykazali się wiedzą teoretyczną poprzez prawidłowe zaznaczanie odpowiedzi na zamknięte pytania testowe. W drugim etapie zawodnicy zaprezentowali też swoja praktyczną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W trzecim etapie, prezentowano swoje umiejętności praktyczne w postaci jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego i jazdy rowerem po torze sprawnościowym.

Podczas odbywających się eliminacji, uczestnicy mogli zapoznać się z symulatorem jazdy na motorze oraz samochodzie i mobilnym miasteczkiem ruchu drogowego wraz ze sterowaną sygnalizacją świetlną.

Najlepszą szkołą podstawową, która będzie rywalizować w etapie wojewódzkim, okazała się SP 13 reprezentowana przez: Kosma Kulik, Kornela Maruszak, Karolinę Choma, Wiktorię Tytoń. Drugie miejsce zajęła SP 20 . Trzecie miejsce zajęła SP 23 . Na szczególną uwagę zasługują również wyniki indywidualne, w których pierwsze miejsce zajął Eryk Liszewskir z SP 20, drugie Aleksander Mazur z SP 23, trzecie Julia Stanikiewicz z SP 65.

W kategorii gimnazjum, najlepszą drużyną okazał się zespół z Gim 12, reprezentowanym przez: Dawida Kurzawę, Krystiana Małeckiego i Błażeja Smyka. Oni również będą rywalizować w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drugie miejsce zdobyło Gim 31. Trzecie miejsce zdobyło Gim 18. W wynikach indywidualnych pierwsze miejsce zajął Dawid Kurzawa, drugie Błażej Smyk obydwaj z Gim 12 natomiast trzecie miejsce Kamil Wolicki z Gim 23.

Serdecznie dziękujemy za udział w Turnieju i zapraszamy na fotorelację znajdującą się w galerii zdjęć.