W minioną środę tj. 24 maja, odbyła się I Edycja Szczecińskiego Turnieju Rowerowego Klas IV którego pomysłodawcą i gospodarzem była nasza szkoła.

W turnieju udział wzięły drużyny z sześciu szczecińskich szkół podstawowych, w składach trzyosobowych. Turniej składał się z czterech konkurencji i ogólna punktacja uzyskana z nich wszystkich wskazała zwycięzcę. 

Na początek uczestnicy musieli poradzić sobie z testem wiedzy ogólnej. Składał się on z 20 pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego, budowy roweru i pierwszej pomocy. Chociaż pytania nie były najłatwiejsze, uczniowie poradzili sobie całkiem nieźle. Kolejna konkurencja polegała na udzieleniu, pod czujnym okiem ratownika medycznego, pierwszej pomocy osobie, która bawiąc się na boisku szkolonym doznała urazu nogi. Następnie uczestnicy Turnieju musieli dokonać przeglądu roweru, sprawdzić jego oświetlenie, hamulce i dzwonek. Ostania konkurencja to miasteczko ruchu drogowego, które chyba sprawiło najwięcej trudności. Sędziami tutaj byli współorganizatorzy Turnieju - sędziowie szczecińskiego PZMot. W oczekiwaniu na kolejne konkurencje uczestnicy wraz z opiekunami mogli spróbować swoich sił na symulatorze jazdy jednośladem. 

Niekwestionowanym zwycięzcą Turnieju byli uczniowie naszej szkoły w składzie: Weronika Skrzypczak, Paweł Michalski, Mikołaj Pacała z klasy 4 a. Ze względu na tą samą uzyskaną liczbę punktów przez drużynę z SP nr 59 i 41, konieczne było przeprowadzenie dogrywki. Polegała ona na zadaniu każdej z drużyn po jednym pytaniu przez przedstawicieli policji, straży miejskiej i ratownika medycznego. W dogrywce zwyciężyła SP nr 59. Dla każdego uczestnika przygotowane były upominki, a dla zwycięskich drużyn puchary i dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Turniej był świetną okazją do  propagowania bezpiecznego poruszania się na jednośladzie jakim jest rower, czwartoklasiści którzy są przed egzaminem na kartę rowerową mogli sprawdzić swoją znajomość przepisów, znaków drogowych i umiejętności pod czujnym okiem funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej, specjalistami z Polskiego Związku Motorowego. W przyszłym roku szkolnym planowana jest II edycja Szczecińskiego Turnieju Rowerowego, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do fotogalerii link tutaj.

Organizatorzy turnieju: Jarosław Bojar, Paweł Gałecki, Marcin Giedzun.