Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Dzisiaj 137

Wczoraj 321

Miesiąc 6134

Wszystkie 118759

Inspektor Ochrony Danych:

Agnieszka Marciniak

tel.+48-91-852-20-93

iod@spnt.pl

 

RODO-informacje

23 maja w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Patrona – kpt. ż. w. Antoniego Ledóchowskiego. W uroczystej akademii wzięli udział uczniowie klas młodszych oraz zaproszeni goście : Wincenty Ledóchowski – syn patrona, wraz z małżonką Anną Ledóchowską, kpt. ż. w. Wiktor Czapp, dyrektor Przedszkola nr 9 p. Agnieszka Brzostowska i dyrektor Gimnazjum nr 7 p. Ewa Zagubień.

 

     W trakcie uroczystości przypomniano sylwetkę patrona szkoły – Antoniego Ledóchowskiego, wręczono nagrodę „ Złotej Rybki” najmilszemu pracownikowi szkoły (laureatką została p. Małgorzata Maksymczak – Żyła – nauczycielka j. niemieckiego) oraz przeprowadzono szkolny turniej wiedzy
„Omnibus”. Podczas turnieju klasowi Omnibusi z klas II i III walczyli o tytuł „ Omnibusa 2017” odpowiadając na pytania z różnych dziedzin, w tym również z wiedzy o patronie. Publiczność natomiast mogła obejrzeć występy grup tanecznych, laureatów konkursów recytatorskich i wokalnych. Omnibusem klas drugich została Aleksandra Malicka z klasy 2a, a Omnibusem klas trzecich Amelia Ruchlicka z klasy 3h. Uroczystości i turniej przygotowały i przeprowadziły panie Małgorzata Antczak, Beata Nowacka, Magdalena Włodarz i Ewa Krygier – Gomoliszek.

    Tego dnia SP 37 gościła również przedszkolaki ze Słonecznej Dziewiątki, które wraz z dziećmi z grup zerowych szkoły spotkały się z Neptunem i jego świtą i brały udział w „ Potyczkach żeglarskich”. Dzieci miały do wykonania kilka zadań m.in. rzuty do celu liną, biegi z pasem ratunkowym, układanie puzzli marynistycznych, żeglarski tor przeszkód. Po ukończeniu zadań każdy uczestnik otrzymał z rąk Neptuna plakietkę szkoły i wykonał sobie pamiątkową pieczątkę. Zabawa była znakomita, a jej organizacją zajęła się pani Dorota Klimek.

    Kulminacyjnym wydarzeniem podsumowującym tegoroczny Dzień Patrona był moment odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej kpt. ż. w. Antoniemu Ledóchowskiemu. Tablica ta to jedna z sześciu tablic, które odsłonięto uroczyście na Łasztowni, nieopodal  Starej Rzeźni.

        Tablice odsłonięto z okazji 70-lecia szkolnictwa morskiego w Szczecinie.  Upamiętniają one Konstantego Matyjewicza-Maciejewicza, Antoniego Ledóchowskiego, Zbigniewa Szymańskiego, Andrzeja Huzę oraz Ludomira "Ludka" Mączkę i Kazimierza "Kubę" Jaworskiego.

     Przy uroczystym odsłonięciu tablicy  z  patronem naszej szkoły brał udział Wincenty Ledóchowski, dyrektor SP 37 Janusz Cymerman i uczniowie reprezentujący Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem nauczycielem historii Jarosławem Bojarem.