Kwiecień 2018

Ogólnopolski Konkurs Poezji i Fotografii Marynistycznej

„Impresje Morskie 2018”

Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 68 w Szczecinie im. 12 Pułku Ułanów Podolskich, ul. Zakole 1A

Celem konkursu jest promowanie miasta Szczecin oraz piękna Bałtyku i polskich wybrzeży, zachęcania uczniów do poznawania fauny i flory, pokazywanie związków ludzi z morzem, inspirowanie zainteresowań twórczością artystyczną o charakterze marynistycznym.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-13 lat

Najważniejsze punkty regulaminu:

1. Każda szkoła może zgłosić dowolną liczbę uczestników.
  2. Uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie jedną pracę
  3. Wiersze powinny być napisane na komputerze lub odręcznie/czytelnie/ i zapisane na płycie CD.
  4. Fotografie należy przynieść w formie papierowej (format 20x30 cm) z dołączoną płytą CD. (zdjęcia zapisane w formacie JPG, o minimalnej rozdzielczości 2400x3200 pikseli, większa rozdzielczość ułatwi później publikację w wystawie pokonkursowej) dopuszcza się wydruki na papierze fotograficznym.
  5. Każda praca powinna na odwrocie zawierać metryczkę: tytuł, imię i nazwisko autora, wiek, szkołę i miejscowość oraz dane opiekuna.

Szerzej o konkursie można dowiedzieć się w bibliotece szkolnej lub na stronie szkoły – organizatora.

www.sp68szczecin.szkolnastrona.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału. Można się zdecydować tylko na jedną formę konkursową, w której się czujecie najlepiej.

Termin składania prac w bibliotece szkolnej upływa

10 kwietnia 2018 r.

Grażyna Szałata-Siudak, Grażyna Pławska

W roku szkolnym 20117/18 w bibliotece szkolnej w ramach inspirowania uczniów do rozwoju zainteresowań i samokształcenia proponujemy:

• Projekt czytelniczy dla klas 1 „Podróż do Książkolandii”
  • Projekt czytelniczy dla klas 2 „Księgarnia”
  • Konkurs dla klas 3 „Czy można zaprzyjaźnić się z dziećmi z Bullerbyn?”
  • Projekt czytelniczy dla klas 1 – 3 „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” („Tajemnica cyrku”, „Tajemnica hotelu”, „Tajemnica biblioteki”) w ramach którego uczniowie:

- zachęcą plakatem do przeczytania książki

- napiszą recenzję

- wykażą się wiedzą w konkursie nt. książki

• Projekt czytelniczy dla klas 4 – 6 „Kroniki Saltamontes” autorstwa Moniki Marin, w ramach którego uczniowie:

- napiszą wypracowanie na temat I i II części Kroniki

- wykonają prace plastyczne

- nakręcą krótki film „Dlaczego książka nam się podobała?”

- wykażą się wiedzą w konkursie nt. książki

• Konkurs dla klas 6 „Korzystamy z różnych źródeł informacji”

Zachęcamy również do odwiedzania czytelni, w której organizowane będą wystawy tematyczne oraz spotkania autorskie.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas drugich do udziału w corocznym projekcie czytelniczym pt. "Księgarnia". Konkurs odbędzie się na podstawie niżej podanej listy książek. Obejmuje ona tytuły byłych i obecnych lektur z klas 1-3. Chcemy zachęcić dzieci do czytania książeczek nie będących już obowiązującą lekturą.

Czytaj więcej: Projekt czytelniczy "Księgarnia"

Zapraszamy uczniów klas 3 do udziału w konkursie czytelniczym

pt. „Czy można zaprzyjaźnić się z dziećmi z Bullerbyn?”

Konkurs w formie pisemnego testu odbędzie się w czytelni szkolnej podczas Dni Skandynawskich dnia 30 marca – czwartek.

Do konkursu mogą przystąpić chętni uczniowie, których zgłosi wychowawca.

Zgłoszenia prosimy dostarczyć do biblioteki do 20 marca.

Nauczyciele bibliotekarze

Nowa książka Ricka Riordana to początek nowej historii. Chcesz odkryć magię starożytnego Egiptu, dowiedzieć się czy dwójce nastolatków uda się upolować i uwięzić złego boga Seta? Przeczytaj  koniecznie "Czerwoną Piramidę".

Jan Misiuna kl. 4a