Wrzesień 2018

Archived Articles

Radosław Jaśkiewicz

ido@spnt.pl

Zapraszamy wszystkich uczniów klas drugich do udziału w corocznym projekcie czytelniczym pt. "Księgarnia". Konkurs odbędzie się na podstawie niżej podanej listy książek. Obejmuje ona tytuły byłych i obecnych lektur z klas 1-3. Chcemy zachęcić dzieci do czytania książeczek nie będących już obowiązującą lekturą.

Czytaj więcej: Projekt czytelniczy "Księgarnia"

W roku szkolnym 2018/19 w bibliotece szkolnej w ramach inspirowania uczniów do rozwoju zainteresowań i samokształcenia proponujemy:

• Projekt czytelniczy dla klas 1 „Podróż do Książkolandii”
  • Projekt czytelniczy dla klas 2 „Księgarnia”
  • Konkurs dla klas 3 „Czy można zaprzyjaźnić się z dziećmi z Bullerbyn?”
  • Projekt czytelniczy dla klas 2 – 3 „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" -  "Tajemnica szkoły", " Tajemnica szpitala" -   w ramach którego uczniowie:

- zachęcą plakatem do przeczytania książki

- napiszą recenzję

- wykażą się wiedzą w konkursie nt.poleconych książek

• Projekt czytelniczy dla klas 4-5  "Magiczne drzewo - Olbrzym"
  • Projekt czytelniczy dla klas 6 „Kroniki Saltamontes” autorstwa Moniki Marin, w ramach którego uczniowie:

- napiszą recenzję na temat I części serii

- wykonają prace plastyczne

- wykażą się wiedzą w konkursie nt. książki

• Zapraszamy do udziału w obchodach "Święta Bibliotek Szkolnych",  "Majowych Dni Książki" oraz na bieżąco oferowanych przez nas konkursach międzyszkolnych i ogólnopolskich.

Na imię mam Miłosz. Mam dziewięć lat i chodzę do 3 klasy.

"Tajemnica hotelu" jest pierwszą książką, którą przeczytałem sam. Okazało się, że bibliotece szkolnej jest dużo książek z tej serii. W tej książce właściciel hotelu był przebrany za Mikołaja i dawał dzieciom prezenty. Niestety, dzieci go wyśmiały, gdyż wiedziały kim jest naprawdę.

Książka podobała mi się też dlatego, że był w niej gruby jamnik, którego ktoś ukradł. Bardzo lubię zwierzęta i chciałbym mieć psa. Na szczęście Lasse i Maja rozwiązali zagadkę i wszystko skończyło się dobrze. Polecam, przeczytajcie.

Miłosz Michnik kl. 3a

Bardzo spodobała mi się książka pt. „Tajemnica Hotelu”. Czytając ją miałam ochotę przeżyć taką samą przygodę, bo uwielbiam zagadki! Dodatkowo historia jest przekazana w zabawny sposób, np. opis ,,zaginionego” psa. Historia jest bardzo ciekawa i nie wiadomo do końca jakie będzie tej zagadki rozwiązanie. Zdążyłam przeczytać trzy wybrane tytuły, ale też ,,Tajemnicę Miłości” i ,,Tajemnicę Mumii”. Tak bardzo mi się spodobały, że postanowiłam przeczytać wszystkie książki z tej serii, a jest ich aż 27!

Agata Ratajczk kl. 2b

,,[...] Wtedy słychać okrzyki z różnych miejsc na widowni:

- Mój portfel!

- Mój telefon!

- Mój naszyjnik! [...]

- Ratunku! Mój naszyjnik zniknął! [...]’’

Kto okradł widzów cyrku Splendido podczas przedstawienia w Valleby?

Czy była to pierwsza taka kradzież?

Czy i tym razem Lasse i Maja rozwikłają tą zagadkę?

Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania i jesteś ciekawy przygód dwóch młodych detektywów, to koniecznie przeczytaj książkę ,,Tajemnica cyrku” z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai!

Dawid Wdowczyk kl. 2b

Nowa książka Ricka Riordana to początek nowej historii. Chcesz odkryć magię starożytnego Egiptu, dowiedzieć się czy dwójce nastolatków uda się upolować i uwięzić złego boga Seta? Przeczytaj  koniecznie "Czerwoną Piramidę".

Jan Misiuna kl. 4a