W roku szkolnym 20117/18 w bibliotece szkolnej w ramach inspirowania uczniów do rozwoju zainteresowań i samokształcenia proponujemy:

• Projekt czytelniczy dla klas 1 „Podróż do Książkolandii”
  • Projekt czytelniczy dla klas 2 „Księgarnia”
  • Konkurs dla klas 3 „Czy można zaprzyjaźnić się z dziećmi z Bullerbyn?”
  • Projekt czytelniczy dla klas 1 – 3 „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” („Tajemnica cyrku”, „Tajemnica hotelu”, „Tajemnica biblioteki”) w ramach którego uczniowie:

- zachęcą plakatem do przeczytania książki

- napiszą recenzję

- wykażą się wiedzą w konkursie nt. książki

• Projekt czytelniczy dla klas 4 – 6 „Kroniki Saltamontes” autorstwa Moniki Marin, w ramach którego uczniowie:

- napiszą wypracowanie na temat I i II części Kroniki

- wykonają prace plastyczne

- nakręcą krótki film „Dlaczego książka nam się podobała?”

- wykażą się wiedzą w konkursie nt. książki

• Konkurs dla klas 6 „Korzystamy z różnych źródeł informacji”

Zachęcamy również do odwiedzania czytelni, w której organizowane będą wystawy tematyczne oraz spotkania autorskie.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas drugich do udziału w corocznym projekcie czytelniczym pt. "Księgarnia". Konkurs odbędzie się na podstawie niżej podanej listy książek. Obejmuje ona tytuły byłych i obecnych lektur z klas 1-3. Chcemy zachęcić dzieci do czytania książeczek nie będących już obowiązującą lekturą.

Czytaj więcej: Projekt czytelniczy "Księgarnia"

Zapraszamy uczniów klas 3 do udziału w konkursie czytelniczym

pt. „Czy można zaprzyjaźnić się z dziećmi z Bullerbyn?”

Konkurs w formie pisemnego testu odbędzie się w czytelni szkolnej podczas Dni Skandynawskich dnia 30 marca – czwartek.

Do konkursu mogą przystąpić chętni uczniowie, których zgłosi wychowawca.

Zgłoszenia prosimy dostarczyć do biblioteki do 20 marca.

Nauczyciele bibliotekarze

Nowa książka Ricka Riordana to początek nowej historii. Chcesz odkryć magię starożytnego Egiptu, dowiedzieć się czy dwójce nastolatków uda się upolować i uwięzić złego boga Seta? Przeczytaj  koniecznie "Czerwoną Piramidę".

Jan Misiuna kl. 4a