Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Dzisiaj 126

Wczoraj 384

Miesiąc 5802

Wszystkie 118427

Inspektor Ochrony Danych:

Agnieszka Marciniak

tel.+48-91-852-20-93

iod@spnt.pl

 

RODO-informacje

Jaką książkę najlepiej przeczytać w zimowe wieczory? Takie pytanie często nurtuje na pewno wielu z nas. Otóż, pewien francuski pisarz , który nazywa się Rene Goscinny, napisał ok.50 lat temu zabawną książkę pt. Rekreacje Mikołajka. Zabawne teksty napisane gwarą uczniowską rozmieszą każdego. Przeżyjecie mnóstwo przygód tytułowego bohatera. Więcej już Wam nie zdradzę, ponieważ nie chcę popsuć czytelnikom przyjemności z czytania tej lektury.

Dominika Łykowska

 

Drodzy koledzy i koleżanki polecam Wam książkę pt. Topaz ryzykantka, którą napisała Helen Bailey. Opowiada ona o dziewczynie, która chodzi jeszcze do szkoły, ale marzy o tym, by zostać gwiazdą. Przeżywa ona wspaniałe i ciekawe przygody. Bohaterka bardzo ambitnie podejmuje różne wyzwania, wierzy w siebie i dąży do tego, by zostać gwiazdą. Przyznam Wam szczerze, że mogłabym przeczytać ją kilka razy. Jeżeli chcecie więcej dowiedzieć się o losach bohaterki, przeczytajcie tę książkę, którą znajdziecie w naszej szkolnej bibliotece.

Agnieszka Ucińska

Polecam wszystkim, którzy lubią pasjonujące zagadki przeczytanie książki Ewy Kołaczkowskiej pt. Skarb pradziadka. Dzieci wyjechały na wieś, dowiedziały się o znajdującym się w domu skarbie. Chcesz się dowiedzieć, czy znalazły skarb i w jaki sposób tego dokonały? Śięgnij do polecanej przeze mnie lektury.

Wiktoria Marczak

 

Bohaterki „Klubu ratowników zwierząt” autorek Ellen Weiss i Mel Friedman jak się okazuje, nie tylko ratują koty i inne zwierzątka domowe. W ich domach pojawiają się także „zwierzaki” trochę egzotyczne np. szympansy… Przeczytaj książkę o czterech przyjaciółkach, a przeżyjesz wiele zabawnych przygód.

Wiktoria Kozłowska z kl.5 f

 

W książce „Mali Darlingowie” poznajemy bardzo bogatą rodzinę Darlingów. Są to straszni ludzie, a ich dzieci są diabłami z piekła rodem. Autor książki Sam Llewellyn opisuje jak bohaterzy trafili na statek pełen opryszków i tam poznali pewną tajemnicę…Bardzo podoba mi się ta książka, ponieważ zawiera również wiele śmiesznych sytuacji.

Hanna Stańczyk z kl.5 f

 

W bibliotece jest wiele ciekawych książek, a moją uwagę przyciągnęła „Drewniana mila” autora Chrisa Moulde. Jest to opowieść o chłopcu, który odziedziczył po swoim pradziadku dom skrywający tajemnicę…Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej historii zajrzyj do biblioteki.

Wiktoria Kozłowska z kl.5 f

 

Na okładce książki pt. „Zaczarowane wakacje” autor Tomas Brezina napisał: "Żadnych chłopaków! Wstęp tylko dla … czarownic!". To właśnie przyczyniło się do tego, że przeczytałam tę książkę, którą uważam za jedną z ciekawszych. Jest ona o czarownicy, przyjaźni i wielu zwariowanych przygodach. Polecam!!!

 Wiktoria Kozłowska kl. 5f

                                                                                                                                                                                                                          Mateusz Bohaterami książki pt. "Piątka z Zakątka" Krystyny Drzewieckiej są: Magda, Kasia, Krzyś, Tomek i pies Bobik. Przeżywają oni przeróżne sytuacje i przygody, które są opisane w bardzo zabawny sposób. Moimi ulubionymi rozdziałami są: "Komputerowe szaleństwo" i " Przeciągam strunę". Książkę czyta się jednym tchem, śmiejąc się co chwilę. Idę wypożyczyć następną część. Polecam.

Mateusz Kondracki z klasy 2a

                                                                                                                                                                                                         

                                                                                                                                                                                                                         

 "Byk Apis pozdrawia kotkę Pusię" to książka napisana przez panią Ewę Nowacką. Bardzo mi się podobała, ponieważ przeniosła mnie wraz z głównym bohaterem w inne, ciekawe miejsca i czasy. Historia toczy sie w czsach starożytnych, które dla nas są bardzo tajemnicze. Magiczną postacią jest kotka. Chciałabym przeżyć taka przygodę. Zachęcam wszystkich do przeczytania tej książki.

                                                                                Wiktoria Jocz z klasy 3c