Radosław Jaśkiewicz

ido@spnt.pl

"Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" - to seria książeczek, które ostatnio zagościły na półkach naszej biblioteki. Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Kolejne części serii wybierane były przez kilka ostatnich lat książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50000 głosujących dzieci  I choć zdobywały te wyróżnienia w kategorii wiekowej 7-9 lat, po detektywistyczne przygody Lassego i Mai chętnie sięgają również starsze dzieci.

"Biuro detektywistyczne Lassego i Mai i tajemnica diamentów" - Ktoś kradnie diamenty ze sklepu jubilerskiego Muhammeda Karata. Codziennie ginie jeden. Wszystko wskazuje na to, że złodziejem musi być ktoś z personelu - Siv Leander, Ture Modig lub Lollo Smitt. Policja jest bezradna. Sprawa zostaje powierzona młodym detektywom Lassiemu   i Mai.

Jeśli chcecie wspólnie z bohaterami poznać tajemnice kryminalnych zagadek zapraszamy do biblioteki. W naszych zasobach są cztery tytuły tej serii.

"Zezia i Giler" - to opowieść, której autorką jest naprawdę Agnieszka Chylińska. Ta niepokorna piosenkarka "okazuje się być genialnym obserwatorem i potrafi pasjonująco i barwnie opowiadać. Robi to dowcipnie i tak umiejętnie stopniuje napięcie, odkrywając kolejne tajemnice rodziny Zezików, że trudno przerwać czytanie. Ta książka to świetna zabawa dla rodziców i dzieci". Takie są recenzje tej ciepłej opowieści, która śmieszy i wzrusza. Polecamy.

Wzbogaciłyśmy się również o nowe tytuły bardzo poszukiwanych książeczek Holly Webb. Mamy już 15 tytułów. Dzieci, które już się w nich rozczytują na pewno się ucieszą a pozostałych zapraszamy do rozpoczęcia przygody z tą autorką.