30 świeczek na torcie dla szkoły

 

Przez dwa tygodnie na korytarzach szkoły i w auli trwały wydarzenia, które uświetniały Jubileusz Naszej Szkoły. 23 maja o godz. 13.00 odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Andrzeja Dzięgi w kościele NMP na osiedlu Słonecznym. Uczestniczyli w niej nauczyciele, pracownicy i uczniowie SP nr 37 oraz zaproszeni goście. 26 maja obchody osiągnęły apogeum. We wtorek w progach szkoły witaliśmy wielu jej przyjaciół. Z zaproszenia skorzystali przedstawiciele Urzędu Miasta, Dyrektorzy innych szkół i Rodzice. Nie zabrakło prawdziwych marynarzy - Kapitanów żeglugi wielkiej. Wszyscy byli witani gromkimi brawami.

Śpiewy, tańce i skecze

Uczniowie klas młodszych okazali się prawdziwymi gwiazdami estrady. Pewnie niejednego ogarnęła trema, ale pokazali się z najlepszej strony! W śpiewie i tańcu chwalili wspólnotę, jaką tworzy Nasza Szkoła. Występy „Szkoły z klasą”, „Rytmixu”, „Wesołych Nutek” i uczniów klas młodszych rozbujały publiczność. Wszystko spinał występ dzieci, które w dowcipny sposób komentowały ważne wydarzenia z historii Szkoły. Całość okraszona była multimedialnym pokazem zdjęć i dokumentów, które tworzą opowieść
o sukcesach, twórczym podejściu do nauczania i rozwijaniu pasji dzieci.

Dwa tygodnie atrakcji, czyli kto przeciągnie linę, a kto stanie się wikingiem

Wtorek był dniem kulminacji uroczystości. To jednak nie wszystko! Podczas dwóch tygodni uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu zabawnych działaniach. Każdy, kto przebrał się za postać nawiązującą do morskich tradycji, mógł liczyć na słodką niespodziankę. W szkole pojawili się marynarze, nimfy i syreny. Pomysłowość uczniów nie zna granic! Działało studio fotograficzne, dzięki któremu można było w mig przemienić się w wikinga, syrenę lub wróżkę. Wielkim zainteresowaniem, szczególnie wśród chłopców, cieszyły się marynarskie zmagania sportowe. Która drużyna przeciągnie linę? Kto trafi do celu - w koło ratunkowe? Kibiców nie brakowało.

Pamiątki nie do zapomnienia

Gdy w holu szkoły prezentowano szkolne kroniki, natychmiast pojawili się zaciekawieni historią widzowie. Pewnie byli ciekawi fryzur sprzed ćwierćwiecza! Moda powraca! Komentowali z uśmiechem zapisy skrybów i fotografie. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się wyjątkowa pieczęć, którą dla szkoły przygotował dziadek jednego z uczniówklasy II d. Każdy chciał mieć ręcznie wykonaną kartkę z wizerunkiem szkoły i uroczyście przybitą pieczęcią.

Trwałym świadectwem urodzin będą też pewnie prace literackie i plastyczne, które
w ogólnoszkolnym konkursie zdobyły wyróżnienia i nagrody. Mogliśmy je poznać, gdy zmierzaliśmy do auli. One również były chętnie czytane i oglądane.

Dziękujemy

Gorąco i z całego serca dziękujemy Wszystkim Gościom, którzy chcieli z nami świętować Nasz Jubileusz. Dziękujemy dzieciom, bo bez nich nie byłoby ani uroczystości, ani nas. Dziękujemy za wsparcie Sponsorom, którzy zaangażowali się w obchody Jubileuszu. Będziemy podążać w wyznaczonym kierunku. Azymut określony. Cała naprzód! Kolejne jubileusze przed nami!

  Joanna Piskorowska