Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Dzisiaj 249

Wczoraj 212

Miesiąc 4863

Wszystkie 54456

Za nami kolejna 975 Leśna Sobota. Choć niebo za chmurką przybyli na nią wytrwali miłośnicy wędrówek po lesie. Nasz spacer rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem na przystanku w Podjuchach. Dalej udaliśmy się żółtym i czerwonym szlakiem, który doprowadził nas do strzelnicy wojskowej w Podjuchach. Tam też mieliśmy krótką przerwę śniadaniową na regenerację i nabranie sił do dalszego spaceru. Idąc dalej dotarliśmy do ziemnych nasypów i kilku nieukończonych mostów czy też wiaduktów zwanych Uroczysko Mosty. Według informacji  na wybudowanych w celach szkoleniowych obiektach wielorazowego użytku uczono saperów, jak naprawiać i niszczyć mosty. W ścianach betonowych przyczółków zachowały się gotowe otwory do zakładania ładunków wybuchowych. Naszą wyprawę zakończyliśmy schodząc z górki niedaleko ulicy Transportowej. Tam też można było zaobserwować dwa wielkie kominy należące do byłej fabryki-Wiskord oraz opuszczony i podniszczały niestety amfiteatr w Żydowcach.

Opiekunowie SKKT: Ewa Gąsiorowicz i Ewa Wolanicka

975 Leśna Sobota po Puszczy Bukowej
złaz na Uroczysku Mosty
14 kwietnia 2018 r.

Zbiórka chętnych do wspólnego wędrowania o godzinie 9:00 pod szkołą, powrót około 13:30. Zabieramy ze sobą napoje, kanapki, dwa bilety po 1.50 i książeczki turystyczne.

TRASA: Szczecin Podjuchy (PKP) – szlak żółty – ul. Śremska – szlak żółty – ul. Mistrzowska – szlak czerwony – strzelnica – poza szlakiem – Uroczysko Mosty, 7 km

POWRÓT: ok. 3 km – Polana Głucha, pod autostradą ,ul. Głucha, ul. Mistrzowska, ul. Warsztatowa, Amfiteatr w Żydowcach, ul. Transportowa

Ewa Gąsiorowicz

Ewa Wolanicka

24 marca odbyła się 973 Leśna Sobota po Puszczy Bukowej. Tym razem rajd rozpoczęliśmy spotkaniem uczestników przy dworcu w Zdrojach. Choć rozpoczęła się kalendarzowa wiosna jej oznak jeszcze nie mogliśmy zaobserwować w lesie. Wędrówkę rozpoczęliśmy górską wspinaczką. Szlakiem czarnym dzielnie wdrapywaliśmy się na Skórczą Górę. Po chwili przerwy kontynuowaliśmy marsz urokliwymi choć przez pogodę dość błotnistymi ścieżkami. Naszą uwagę zwróciły w szczególności pomniki przyrody a wśród nich: Dęby Starkowskie, Omszały Kamień, Głaz Serce oraz Głaz Grońskiego. W dobrych nastrojach i pozytywnie zmęczeni zakończyliśmy rajd na osiedlu Bukowym po wyczerpujących 12 kilometrach wędrówki.

Opiekunowie: Ewa Gąsiorowicz i Ewa Wolanicka

Rajd Wiosna 2018 rozpoczęliśmy jak zwykle w wyśmienitych humorach. Słoneczna pogoda dopisała choć momentami bardzo wiało. Na przystanku czekał na nas przewodnik i „Marzanna” symbol odchodzącej zimy. Na początek wycieczki obejrzeliśmy niszczejący już bardzo budynek „Wiskordu”. Dzieci dowiedziały się czym kiedyś zajmowała się ta fabryka a mianowicie produkcją włókien sztucznych i kaset magnetofonowych. Tuż przy fabryce znajdują się dwa wielkie kominy. Należący do będącej w upadłości fabryki jeden z nich jest najwyższą budowlą w Szczecinie - 250 metrów. Jest wykorzystywany do celów radiokomunikacyjnych. Dalsza droga do samego Szczecin Klucz prowadziła wałem przeciwpowodziowym długości prawie 3 kilometrów. Zbliżająca się wiosna pozwoliła nam podczas tej wędrówki obserwować ptaki a wśród nich czaple, dzikie gęsi i kaczki. Na mecie rajdu czekało na nas jak zwykle wiele niespodzianek. Zmarznięci ustawili się przy ciasteczkach i gorącej herbacie. Miłośnicy kiełbasek popędzili do przygotowanego wcześniej ogniska. A jeszcze inni w oczekiwaniu na loterię korzystali z pięknej pogody na boisku i placu zabaw.

Opiekunowie SKKT: Ewa Gąsiorowicz i Ewa Wolanicka

973 Leśna Sobota po Puszczy Bukowej, 24 marca 2018 r.

Zbiórka chętnych do wspólnej wędrówki godzina 9:20 powrót około 13:30. Zabieramy ze sobą kanapki, napoje, 2 bilety 1zł oraz książeczki turystyczne.

TRASA: Szczecin Zdroje (PKP) – szlak czarny – Skórcza Góra – szlak zielony – Grobla Zielawy – szlak czerwony – Przełęcz Siodło Zielawy – szlak czarny – Głaz Serce, 6,5 km

POWRÓT: Szlakiem czarnym do pętli Os. Bukowe ok. 2,5 km

Wpis do książeczki OTP – 9,0 km
Wpis do książeczki Turysta Przyrodnik:
Dęby Starkowskie
Omszały Kamień
Głaz Serce
Głaz Grońskiego
Rezerwat „Bukowe Zdroje im. prof. Tadeusza Dominika”

Opiekunowie SKKT:

Ewa Gąsiorowicz i Ewa Wolanicka