Luty 2018

Dbając o wszechstronny rozwój naszych podopiecznych staramy się dostarczać im, w trakcie prowadzonych zajęć na Klubiku Malucha różnorodnych bodźców oraz motywów, które pomogą im sprecyzować  i ukierunkować swe zainteresowania. Zajęcia plastyczne prowadzone są głownie techniką malarską i rysunkiem oraz ulubioną przez dzieci techniką kolażu, czyli naklejania różnorodnych materiałów w trakcie tworzenia ilustracji.

Zajęcia plastyczne na Klubiku Malucha sprzyjają wyzwalaniu w dziecku zainteresowania sztuką, pogłębiają wiedzę o niej, wychowują przyszłych aktywnych jej odbiorców, kształtują osobowość i ogólną kulturę ucznia. Aktywne uczestniczenie w zajęciach plastycznych wpływa równocześnie na rozwój intelektualny dzieci i rozszerza ich zainteresowania. Plastyka ma na celu m.in. poprawić sprawność ręki dziecka, by mogło ono dobrze radzić sobie z czynnościami wymagającymi wykonania drobnych, precyzyjnych ruchów czy też lepiej przygotowywać do pisania. Warto wspomnieć także, że stosowanie różnych technik plastycznych przyczynia się do pełniejszego rozwoju twórczych uzdolnień dziecka.

Ewa Kalityńska – Rutkowska