Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Wrzesień 2018
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dzisiaj 218

Wczoraj 273

Miesiąc 7027

Wszystkie 86816

Archived Articles

Inspektor Ochrony Danych:

Radosław Jaśkiewicz

tel.+48-91-852-20-93

ido@spnt.pl

 

RODO-informacje

Na wtorkowych zajęciach Klubiku Malucha w klasie 1C dzieci chętnie biorą udział w zajęciach logicznych. Uczniowie doskonalą logiczne myślenie i spostrzegawczość poprzez różne zabawy, np: "Widzę" (Jedna z obecnych osób toczy roztargnionym wzrokiem po pokoju i obwieszcza: "Widzę coś na literę b", reszta z dzieci odgaduje co to za słowo), "Królowa Hiszpańska" (Gra jest doskonałym sprawdzianem pamięci. Wszyscy gracze siedzą w kółeczko i mistrz ceremonii rozpoczyna: "Jestem królowa Hiszpanii. W mojej kuchni znajduje się złota patelnia". Drugi gracz powiada: "Jestem królowa Hiszpanii. W mojej kuchni znajduje się złota patelnia i srebrny garnek".

Trzeci z kolei mówi: "Jestem królowa Hiszpanii. W mojej kuchni znajduje się złota patelnia, srebrny garnek i pięć kilo pieprzu". Każdy następny gracz, dodaje jedną rzecz do spisu inwentarza kuchni królowej Hiszpanii, ale dopiero wtedy, gdy dokładnie powtórzył wszystkie poprzednie przedmioty), "Szukamy słowa" (Jeden z graczy opuszcza pokój, a reszta towarzystwa obmyśla jakiś wyraz. Gdy zgadujący wróci da pokoju, zadaje każdemu ze zgromadzonych po jednym pytaniu. Na pytania odpowiadamy tylko "tak" lub "nie". Gdy zgadujący odgadnie właściwe słowo, odgadywać idzie ten, kto udzielił ostatniej odpowiedzi), itd. Ulubioną zabawą dzieci jest zabawa z piłką w kolory, gdzie ćwiczą spostrzegawczość, refleks.

Agnieszka Szczybelska