Luty 2019

iod@spnt.pl

W świetlicy 102 odbył się bal z okazji "Walentynek". Przed rozpoczęciem hucznej zabawy, uczniom została przedstawiona krótka historii o Patronie Dnia Zakochanych - św. Walentym. Dzieci swobodnie wypowiadały się, z czym kojarzy im się to święto. Następnie bardzo chętnie brały udział w przygotowanych przez nauczycielki quizach i zagadkach. Nie zabrakło również konkursów i zabaw ruchowych z nagrodami. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w każdej konkurencji. Po swobodnych tańcach wybrani zostali król i królowa balu. Na zakończenie wspólnej zabawy na dzieci czekał słodki poczęstunek.

Wychowawcy świetlic: Adrianna Marczewska - Piasecka, Ewa Kalityńska - Rutkowska

Czytaj więcej:  Świetlicowy Bal Walentynkowy

Świetliki 202 w tym dniu bardzo dobrze się bawiły, dzieci obdarowywały siebie komplementami oraz miłymi gestami. Walentynkowe wyznanie czyli laurki, liściki, kwiaty, drobne upominki nazywamy "Walentynką" można ukradkiem włożyć je do kieszeni, wsunąć do skrzynki lub wysłać pocztą. W ten sposób okazujemy miłość, przyjaźń, serdeczność. Wręczamy je najczęściej osobą, których darzymy ciepłym uczuciem: przyjaciół, kolegów, znajomych.

Wychowawca świetlicy: Katarzyna Drożdżewicz

Czytaj więcej: Walentynkowe szaleństwo!

Niestety za oknem zimy jakoś nie widać. Jednakże w świetlicy 102 jest ona obecna dzięki prac plastycznych wykonywanych przez dzieci. Wprowadzając naszą świetlicę w atmosferę zimy uczniowie zrobili pingwinki, które musieli powycinać i poskładać w całość oraz dorobić mu szalik. Dzieci wykonywały także kolorowe puzzlowe igllo. Miejmy nadzieję, że za rok nie tylko zima będzie w świetlicy, ale również za oknem. .

Wychowawca świetlicy: Joanna Zagórska

Czytaj więcej: Zima w świetlicy 102

Każdy wie, że ruch to zdrowie, szczególnie ten na świeżym powietrzu. Uczniowie ze świetlicy 202 korzystając z ładnej pogody wyszli na boisko szkolne i poddali się aktywnościom ruchowym, takim jak huśtanie, granie w piłkę nożną i bieganie. W najbliższym czasie będziemy częściej wychodzić na boisko i korzystać z pięknej pogody.

Wychowawcy świetlicy: P. Wisniewski, A. Pieprzyk

Dnia 25 stycznia został zorganizowany w sali „Tornado” bal karnawałowy dla dzieci uczęszczających do świetlic. Na początku przedstawiono dzieciom historię karnawału oraz zwyczaje związane z balami karnawałowymi. Wszyscy wspaniale bawili się przy najnowszych hitach dyskotekowych w pięknie udekorowanej sali. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, wykonywanie tatuaży żelowymi długopisami oraz różnego rodzaju konkursy m.in.: taniec z balonami, taniec na gazetach, gorące krzesła, lot na balonie itp. Dzieci zaprezentowały w nich swoje umiejętności taneczne i sprawność fizyczną a zwycięzcy zostali nagrodzeni ciekawymi nagrodami. Pod koniec imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki.

Wychowawca świetlicy: A. Pieprzyk

Czytaj więcej: Międzyświetlicowy bal karnawałowy