Wrzesień 2020

Wszystkie 292087

iod@spnt.pl

Drodzy rodzice/opiekunowie

Do dnia 15.09.2020r. w Szkole Podstawowej nr 37 trwał nabór kandydatów do świetlicy szkolnej dla klas I-IV. Wypełniony skan kompletu dokumentów należało wysłać na adres mailowy: swietlica@sp37.szczecin.pl

Uwaga! Adres mailowy swietlica@sp37.szczecin.pl służył jedynie do rekrutacji i zostaje zawieszony do odwołania.

Składanie kompletu dokumentów, po wyżej wyznaczonym terminie (karta zgłoszenia oraz zaświadczenie o zatrudnieniu) jest możliwe jedynie w sekretariacie szkoły.

W takim przypadku rodziców/opiekunów prosimy o pobranie dokumentów ze strony internetowej szkoły, znajdujących się w zakładce (Nasza szkoła/Świetlica).

Po dostarczeniu  dokumentów, dziecko  może zacząć uczęszczać na świetlicę szkolną, nie wcześniej, niż po upływie 2 dni od daty złożenia karty zgłoszenia oraz zaświadczeń o zatrudnieniu rodziców.

Z góry dziękujemy za współpracę

Wychowawcy świetlic

Drodzy rodzice/opiekunowie

Przypominamy jednocześnie, że kierując się zapewnieniem bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli  ogranicza się do niezbędnego minimum  przebywanie osób trzecich z zewnątrz. Prosimy, aby wychowanek świetlicy samodzielnie przybywał na świetlicę szkolną,

a odbierany był przez opiekuna, który  komunikuje się telefonicznie ze świetlicą.

Z góry dziękujemy za współpracę

Wychowawcy świetlic

W trosce o zdrowie dzieci i ich rodzin, ze względu na zagrożenie epidemiczne COVID-19 i ograniczoną
przestrzeń świetlicy apelujemy, by ograniczyć do niezbędnego minimum czas przebywania dzieci
w świetlicy szkolnej lub jeśli jest to możliwe zapewnić dziecku opiekę we własnym zakresie,
przynajmniej w kilku pierwszych tygodniach pracy szkoły.

Do świetlicy zakwalifikowane będą tylko dzieci, których obydwoje rodzice/opiekunowie pracują.

W pierwszej kolejności przyjmujemy uczniów kl. 1-3, w wyjątkowych, uzasadnionych przypadkach –
uczniowie klas starszych.

Świetlica czynna będzie w godz. 6.30-17.00

E - wycieczka do ZOO

Zachęcamy naszych uczniów do wirtualnych wizyt we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. W ramach cyklu edukacyjnego „Domowe ZOO”, w każdą środę i w każdy piątek o godzinie 12:00, na swoim facebooku, wrocławskie zoo transmituje relację na żywo. Siedząc w domu, można podziwiać zwierzęta z bliska, wysłuchać o nich wielu ciekawych informacji, a nawet zadawać własne pytania.

Poniżej linki do wydarzenia:

Czytaj więcej: "E - wycieczka do ZOO"  &  “Uważność i spokój żabki”

Wreszcie nadeszła, tak długo wyczekiwana przez wszystkich wiosna. Pierwszy Dzień Wiosny od wieków uznawany jest za magiczny i cudowny. Towarzysząca mu równonoc – dzień trwa dokładnie tyle samo, co noc – jest symbolem końca mroźnej, okrutnej zimy, która ustępuje właśnie miejsca budzącej świat do życia wiośnie. Niesie to ze sobą nowe nadzieje – na rozwój, szczęście i powodzenie.

Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 20 marca a 22 czerwca.

Za wiosnę klimatyczną przyjmuje się okres roku, w którym średnie dobowe temperatury powietrza wahają się pomiędzy 5 a 15°C. Zasadniczo wiosnę poprzedza zima, jednak pomiędzy tymi okresami znajduje się klimatyczny etap przejściowy − przedwiośnie.

Trochę historii

Gdzie szukać źródła takiego podejścia? Prawdopodobnie w wierzeniach pierwszych Słowian, którzy tego dnia obchodzili Święto Jare – Matki Ziemi. Było to dla nich jedno z najważniejszych świąt w roku – okazja, aby podziękować za odradzające się po zimie życie i prosić o dobre plony. Nasi przodkowie wierzyli także, że potrafią sami przyspieszyć nadejście wiosny. Jednym ze sposobów było palenie ognisk, dlatego w czasie równonocy na wszystkich wzgórzach płonęły ogromne stosy drewna. Inne rytuały są dla nas zaskoczeniem, gdyż my kojarzymy je z Wielkanocą! Okazuje się jednak, że pochodzą one z czasów słowiańskich i charakterystyczne są właśnie dla świętowania Pierwszego Dnia Wiosny. Należą do nich m.in. Śmigus, czyli wzajemne okładanie się gałązkami z baziami, Dyngus – polewanie wodą (dokładnie w takim znaczeniu, jakie znamy dzisiaj) i malowanie jajek, będących symbolem nowego życia. Topienie Marzanny to zwyczaj, który zna nawet przedszkolak. To właśnie najmłodsze dzieci najczęściej w pierwszym dniu wiosny topią słomianą kukłę i żegnają srogą zimę.

Czytaj więcej: Wreszcie jest WIOSNA