Marzec 2021

iod@spnt.pl

UWAGA !!!

Uprzejmie informuję, że termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego
do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach
podstawowych zostanie przesunięty. Wnioski o przyjęcie będą mogli
Rodzice składać od dnia 4 marca 2021 r. do dnia 24 marca 2021 r. za
pośrednictwem systemu Nabór.
Przesunięciu ulegną również pozostałe terminy
postępowania rekrutacyjnego, w tym terminy składania dokumentów do
przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w publicznych
szkołach podstawowych, na rok szkolny 2021/2022.

Spędziliśmy dzisiaj cudowny dzień w świecie dinozaurów, ponieważ 26 lutego przypada nietypowe święto -Dzień Dinozaura. Kto by nie chciał przenieść się w czasy prehistoryczne, gdzie prym wiodły dinozaury? Zobaczyć jak to było, kiedy ziemia była zieloną puszczą zamieszkałą przez ciekawe okazy? Taka podróż tylko za sprawą filmów fantastycznych lub programów naukowych…

Cały dzień rozmawialiśmy o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Oglądaliśmy bardzo ciekawą prezentacje multimedialną. Nie zabrakło zabaw ruchowych i zadań związanych z tematem przewodnim.

Magdalena Hałasa,

Katarzyna Drożdżewicz,

Ewa Kalityńska-Rutkowska

Czytaj więcej: 26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura.

Profilaktyka zdrowia to niezwykle ważny temat, którego nie może zabraknąć w edukacji młodego człowieka. W naszej świetlicy w ramach tygodniowego hasła "Jestem tym, co jem" odbyły się edukacyjne zajęcia promujące zdrowe odżywianie. Uczniowie zapoznali się z piramidą właściwego żywienia, dowiedzieli się czym są składniki odżywcze i gdzie należy szukać witamin. Podczas zajęć praktycznych rozwiązywali zagadki, komponowali zdrowe posiłki i projektowali " talerze pełne witamin". Zajęcia były okazją do ciekawych dyskusji, a nawet wymiany przepisów na pyszne koktajle i soki ?. Mmmmm... wszyscy nabrali ochoty, by jeść zdrowo i smacznie.

Wychowawcy świetlicy
Magdalena Hałasa
Katarzyna Drożdżewicz

Czytaj więcej: Jestem tym co jem.

9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy.

Ikona włoskiej kuchni zagościła na polskich stołach już dawno, a nawet doczekała się lokalnych wersji. Jest łatwa w przygotowaniu, więc bez problemu można ją przyrządzić w domowej kuchni.

Codziennie sprzedawanych jest na świecie ok. 13 milionów pudełek pizzy.

Dzieci na dzisiejszych zajęciach bawiły się we włoskich kucharzy. Przygotowały pizzę z dostępnych pomocy plastycznych, wielką frajdę sprawiło im dobieranie składników. Dzięki tym zajęciom uczniowie odbyli krótką wycieczkę po Włoszech. Świetliki poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi włoska potrawa oraz jakie rodzaje pizzy są tworzone w różnych szerokościach geograficznych.

Wszyscy wspaniale się bawili.

Czytaj więcej:  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

Gdy 16 lutego szybko jak błyskawica naszymi ulicami zacznie przemieszczać się Pan z wielką torbą na ramieniu, bądźmy mili dla niego, gdyż mamy Międzynarodowy dzień listonoszy i doręczycieli przesyłek pocztowych.

Święto to obchodzone jest 16 lutego w całej Europie. Jego celem jest docenienie pracy listonoszy i doręczycieli przesyłek. Warto wiedzieć, że w Polsce mamy swoje własne święto – Dzień Poczty Polskiej.

Praca listonosza nie należy do najłatwiejszych. Swój dzień zaczyna on od przygotowania korespondencji – rozdziela i układa przesyłki w kolejności doręczenia i adresów w obsługiwanym obszarze.

Z ciężką torbą codziennie pokonuje nawet kilkanaście kilometrów, niezależnie od pogody. Po ciężkim pracowitym dniu, gdy już rozniesie wszystkie przesyłki, wraca do placówki, gdzie rozlicza się z pracy.

Dlatego, też w świetlicy w ramach zajęć dzieci wzbogacali słownictwo związane z pocztą, pracą listonosza oraz doręczycieli. Uczniowie wykonywali również prace plastyczne przedstawiające postać listonosza, projektowali swój wzór znaczka pocztowego w powiększonej wersji :)

Uszanujmy ciężką pracę LISTONOSZA!!!

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Listonoszy  i Doręczycieli Przesyłek

Święto zakochanych to doskonała okazja na zorganizowanie wielu tematycznych atrakcji w świetlicy szkolnej. Nasze przygotowania do Walentynek trwały cały tydzień. 12 lutego 2021 roku w świetlicy odbyły się długo oczekiwane WALENTYNKI. Wychowawcy świetlicy zorganizowali między innymi pocztę walentynkową, która od samego rana tętniła życiem. Uczniowie tego dnia przyszli w ubraniach koloru miłości, czyli czerwieni bądź różu. Z okazji Święta Zakochanych został również stworzony przez dzieci szal walentynkowy oraz przeróżne dekoracje, które ozdabiały nasze sale. Uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat powstania i tradycji walentynek oraz zaczerpnąć pomysły na ciekawe prezenty i wyznania miłosne. Ten dzień na pewno zapisze się w pamięci naszych uczniów.

Wychowawcy świetlic

Czytaj więcej: Walentynki w świetlicy szkolnej