Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Dzisiaj 295

Wczoraj 469

Miesiąc 6932

Wszystkie 96178

Inspektor Ochrony Danych:

Radosław Jaśkiewicz

tel.+48-91-852-20-93

ido@spnt.pl

 

RODO-informacje

Kasztanowe i żołędziowe ludziki to chyba najstarsza i najbardziej popularna jesienna zabawa dla dzieci, którą na pewno każdy dorosły pamięta z własnego dzieciństwa. Możemy podejść do niej na wiele sposobów, tworzyć można nie tylko ludziki ale i zwierzątka, stworki oraz pionki do gry. Ciekawe prace powstają również z użyciem łupin od kasztanów, orzechów, a także żołędziowych czapeczek. Poszczególne elementy mocujemy przy pomocy drewnianych patyczków, kleju lub kolorowej plasteliny… Sami zobaczcie :)

Przed wami zbiór technik i pomysłów na kasztanowo – żołędziową twórczość, przy której znakomicie bawiły się dzieci w świetlicy 102.

Wychowawca świetlicy: Ewa Kalityńska – Rutkowska

 

Czytaj więcej: Zwierzątka z darów jesieni - garść jesiennych inspiracji

Kasztany i żołędzie już spadają nam na głowy. To najlepszy czas na stworzenie z nich figurek np. zwierząt. Razem z dzieckiem warto wybrać się po te jesienne skarby, a później w domu zrobić z nich zabawne postaci. Oto krótka instrukcja. Za pomocą wykałaczek wykonaj otworki w kasztanach i żołędziach na ręce i nogi. Stopy ludzika czy myszki ulep z plasteliny. Za jej pomocą można też przyczepić myszce uszka, zrobić buźkę i wiele innych rzeczy. A czapeczki od żołędzi świetnie nadają się na skrzydełka pszczółki lub uszy myszki. Dzieci w świetlicy 202 już wykonały takie prace i miały przy tym wiele radości..

Wychowawca świetlicy:Agnieszka Pieprzyk

 

Czytaj więcej: Zwierzęta z kasztanów, żołędzi i plasteliny” – świetlica 202

Wrzesień i październik rozpieszczał nas pod względem pięknej pogody. Korzystaliśmy z tego jak się tylko dało, dlatego prawie codziennie po lekcjach i po odrobieniu zadań domowych dzieci z świetlicy 219 razem z nauczycielem wychodzili na boisko szkolne. Dziewczynki chętnie bawiły się na placu zabaw a chłopcy rozgrywali mecze piłki nożnej.

Wychowawca świetlicy:Agnieszka Bobkowicz

 

Czytaj więcej: Zabawy ruchowe na boisku szkolnym

Dzieci bardzo lubią gimnastykę poranną przy muzyce. Powtarzają ćwiczenia zaproponowane przez nauczyciela a także sami mogą pokazywać swoje. Regularna aktywność fizyczna sprawia, że organizm dziecka jest stale dotleniony a mięśnie zdrowe i sprawne. Ponadto, dobrze oddziałuje na układ kostny. Dzieci mają dużą ilość energii a poprzez aktywność ruchową mogą natomiast wyładować jej nadmiar.

Wychowawca świetlicy:Agnieszka Pieprzyk

 

Czytaj więcej: W zdrowym ciele, zdrowy duch” – świetlica 202

Ruch to zdrowie, każdy to powie!. Uczniowie świetlicy 102 bardzo lubią taką formę zajęć. Bieganie, skakanie, a także mała, zdrowa rywalizacja sprawia, że dzieci wyrabiają w sobie umiejętność radzenia z problemami w dorosłym życiu. Rywalizacja poprzez sport pobudza bowiem ambicje i pozytywnie wpływa na wydajność wśród dzieci. Dlatego, jak tylko jest możliwość, świetlica zaprasza uczniów do sportowych rozgrywek.

Zabawy ruchowe dla dzieci są interesującą i ciekawą formą wspomagającą rozwój osobowy – zwiększają wydolność organizmu, poprawiają sprawność fizyczną i umysłową, likwidują nerwowe napięcie i sprzyjają czynnemu wypoczynkowi. Dzieci rozwijają wszystkie cechy motoryki, to jest siłę, szybkość, zręczność, wytrzymałość, umiejętności ruchowe. W tego typu grach i zabawach ważny jest ruch. Dzieci kochają zabawy z rówieśnikami. To najlepsza kuracja na wzmocnienie tężyzny i odporności:)

Wychowawcy świetlic: Adrianna Marczewska-Piasecka i Ewa Kalityńska – Rutkowska

 

Czytaj więcej: SALA SPORTOWA