Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Dzisiaj 184

Wczoraj 284

Miesiąc 5804

Wszystkie 95050

Inspektor Ochrony Danych:

Radosław Jaśkiewicz

tel.+48-91-852-20-93

ido@spnt.pl

 

RODO-informacje

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż – a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem!”
Konfucjusz
5 maja w świetlicy nr 5 odbyły się zajęcia otwarte z niekonwencjonalnych działań promujących dziedziny przyrodnicze. Temat lekcji brzmiał „Mali badacze – doświadczenia i eksperymenty w edukacji elementarnej”.
 
 
W zajęciach uczestniczyli, jako gospodarze, uczniowie grup „O” oraz zaproszeni goście, czyli grupy cztero, pięcio i sześciolatków z Niepublicznego Przedszkola „Ptyś”.
Zajęcia rozpoczęły się wspólną zabawą z chustą animacyjną tworząc okazję do integracji dzieci. Było przy tym dużo zabawy i śmiechu. Następnie przeszliśmy do głównego celu zajęć tj. rozbudzania u dzieci ciekawości otaczającego świata, oraz nauczania prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń. Pierwszym zadaniem dla wszystkich uczniów, było przeprowadzenie eksperymentu: Pienisty potwór – wulkan. Drugim, wykonanie doświadczenia z mlekiem i barwnikami – badanie to nosi nazwę: Tornado w mleku. Ostatnim elementem przekazania dzieciom wiedzy z zakresu chemii i fizyki było wykonanie przez uczniów Lampki lawy. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dzieci są zabawy badawcze i eksperymenty. O czym przekonały się dzieci na dzisiejszych zajęciach. Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka. Wspólna lekcja wypadła znakomicie. Dziękujemy „Ptysiom” za uczestnictwo i zachęcamy kolejnych chętnych na zajęcia otwarte… :)
Ewa Kalityńska – Rutkowska