Od września droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu dziecka, aż do następnych wakacji. Zatem droga ta powinna być bezpieczna. Bardzo ważnym elementem jest zatem informowanie dzieci o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach, udział w pogadankach na ten temat oraz współuczestnictwo w zajęciach praktycznych. Zajęcia tego typu są dla dzieci zawsze dużą atrakcją. Zachęcają m.in. do poznawania zasad ruchu drogowego.

Na ostatnich zajęciach świetlicowych uczniowie klas I zapoznali się m.in. z filmem edukacyjnym, pt.: "Bezpieczna droga do szkoły", uczestniczyli w zabawach, które tworzyły świetne okazje do ćwiczeń praktycznych. Dodatkowo dzieci sprawdzały swoją wiedzę rozwiązując test kontrolujący wiedzę z zakresu zasad ruchu drogowego. Na koniec zajęć podopieczni z zapałem przystąpili do pracy plastycznej, tj. wypełniania znaków drogowych kolorowym piaskiem. Jak się okazało technika ta nie wszystkim wychowankom była znana ale u każdego wywołała ogromny entuzjazm. Dzięki takim zajęciom nasi uczniowie z pewnością będą bezpiecznie docierać do szkoły i z niej powracać.

Wychowawca świetlicy - Ewa Kalityńska - Rutkowska