Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Maj 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Dzisiaj 138

Wczoraj 109

Miesiąc 4192

Wszystkie 60192

Dnia 14.05.2018 r. w godz. 9.40-10.35, w czytelni naszej szkoły odbył się Ogólnopolski Mini Turniej Matematyczny "GROSZEK", którego organizatorem jest Centrum Edukacyjno - Wydawnicze "Z-TRENER" z Malborka. W konkursie wzięło udział 16 dzieci 6 i 7-letnich z trzech grup przedszkolnych: "Niezapominajki": Maciej Cuper, Wojciech Delor, Tomasz Godlewski, Anna Mieczkowska, Wiktor Szymański; "Biedronki": Marcel Chudzianek-Białkowski, Hubert Koćmit, Wiktor Kula, Gabriela Szmyt, Hanna Trocka; "Stokrotki": Kornel Baran, Cezary Bogacki, Milena Gardzińska, Zofia Podolska, Piotr Stefańczyk, Julia Wąsowska.
Dzieci były bardzo przejęte pierwszym tak ważnym konkursem w ich życiu, pracowały w ciszy i skupieniu. Wszyscy są zwycięzcami, choć wyników jeszcze nie znamy. Życzymy wielu dalszych wyzwań i sukcesów w edukacji szkolnej.

Koordynator przedszkolny: Aleksandra Pudło

8.05.2018 r. dzieci z grupy Niezapominajki po raz kolejny odwiedziły Bibliotekę Publiczną Nr  3 na osiedlu Majowym. Tym razem pani Agnieszka przygotowała zajęcia związane z obchodami Dnia Ziemi. Mimo że święto było obchodzone  w kwietniu to jednak dbać o ziemię powinniśmy przez cały rok. Pani Agnieszka uświadomiła dzieciom , że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak , aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Jednak w życiu bywa różnie , każdy popełnia grzech, także Ekonieborak z książki "Draka Ekonieboraka",  którą przeczytała nam pani Agnieszka. Chłopiec , który jest  z ekologią na bakier. Tytułowy bohater podróżuje terenówką, robi zakupy i pranie, gromadzi śmieci, ogląda telewizję i korzysta z komputera przy włączonym świetle. Jak się okazuje większość z nas zachowuje się podobnie do niego. Dzieci opowiedziały co one mogą robić na co dzień aby nasza planeta przetrwała była czysta i zielona. Na koniec spotkania dzieci mogły pobawić się przedmiotami wykonanymi z drewna. Dziękujemy pani Agnieszce za miłe spotkanie.

Renata Pawłowska

Magdalena Kopeć

Dnia 25 kwietnia celem zajęć było zapoznanie dzieci z teatrem. Żabki poznały budowę teatru oraz etapy powstawania przedstawienia. Dzieci dowiedziały się co to są: teatr, scena,pacynka, kukiełka, jaka jest rola aktora. Nauczyły się animować pacynkami, użyczały im swojego głosu, gdy stawały podczas swobodnych, improwizowanych zabaw. Z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. "Jaskiniowiec", który został dzieciom przedstawiony za pomocą kukiełek. Na koniec zajęć dzieci wykonały swoje własne kukiełki.

Izabela Wiśniewska
Maria Piotrowska

W piątek 20.04.2018 r. dzieci z grupy "Niezapominajki" odwiedziły zajezdnię autobusową Szczecin "Dąbie" w ramach akcji " Pasażer od przedszkola". Dzieci dowiedziały się co dokładnie dzieje się na zajezdni autobusowej, jakie są zadania jej pracowników. Poruszone zostały sprawy związane z bezpiecznym dojściem do przystanków oraz zasady zachowania się na nich. Dowiedzieliśmy się czego nie wolno robić w autobusach i tramwajach. Nasze dzieci wykazały się dużą znajomością zasad i reguł jakie powinien przestrzegać pasażer. Potrafiły odpowiedzieć prawie na każde zadane pytanie. Atrakcją dla dzieci był przejazd autobusem przez myjnię, a także możliwość zajęcia fotela kierowcy . Dzieci otrzymały ulotki z informacjami o zasadach bezpieczeństwa oraz opaski odblaskowe.

Renata Pawłowska

Magdalena Kopeć

Dzieci z grupy "Stokrotek" poznały w czasie zajęć wiele sposobów ochrony naszej pięknej planety Ziemi. Dowiedziały się też, jak same mogą wpływać na poprawę jej wyglądu i zasobów naturalnych w najbliższym otoczeniu. Brały także udział w sprzątaniu najbliższej okolicy wyposażeni w rękawiczki i reklamówki. Emocji było bardzo wiele.

Aleksandra Pudło