Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Dzisiaj 276

Wczoraj 469

Miesiąc 6913

Wszystkie 96159

Inspektor Ochrony Danych:

Radosław Jaśkiewicz

tel.+48-91-852-20-93

ido@spnt.pl

 

RODO-informacje

18.10.2018 r. Dzieci z grup "Niezapominajki" i Stokrotki" pojechały na wycieczkę do Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Główną ideą Ośrodka jest propagowanie wiedzy o ochronie środowiska i przyrodzie, a także szeroko rozumianych naukach ścisłych.Na początku zostaliśmy podzieleni na 3 grupy. Każda grupa uczestniczyła w trzech różnych zajęciach. Odwiedziliśmy salę Ekosystemów, poznaliśmy las i jego mieszkańców następnie przenieśliśmy się na łąkę poznając tajemniczy świat owadów. Mogliśmy obejrzeć ślady pozostawione przez leśną zwierzynę i jak wygląda sekretne życie mrówek. Dzieci wiedzą jaka jest różnica między rogami a porożem. Dużą atrakcją dla dzieci były doświadczenia przeprowadzone w sali laboratoryjnej. Pod czujnym okiem instruktora dzieci przeprowadziły doświadczenie z chemii. W sali czekały na nas menzurki, pipety, zlewki, kolby i odczynniki chemiczne potrzebne do przeprowadzenia doświadczenia. Dzieci obserwowały m.in jak woda zabarwia się na różne kolory pod wpływem różnych odczynników chemicznych. Ten dzień był pełen wrażeń.

Galeria zdjęć z wycieczki

 Renata Pawłowska 
Magdalena Kopeć
Aleksandra Pudło
Paulina Mościcka

 

 

w dniu 9 października 2018 r. dzieci z grup Stokrotki i Niezapominajki odwiedziły ogród dendrologiczny w Glinnej. Jesień to piękna pora roku, aby podziwiać jej kolory, zapachy. To wszystko mogliśmy poczuć w Ogrodzie Dendrologicznym po którym oprowadzała nas pani Urszula Czapiewska. Na początku spaceru obejrzeliśmy mamutowca olbrzymiego, który choć całkowicie obumarły nadal zachwyca swoimi rozmiarami. Nagle ten spokojny spacer przerwały radosne okrzyki dzieci, które podziwiały skoczną wiewiórkę przemieszczającą się wśród gałęzi drzewa "orzesznika pięciolistnego" szukając smakołyków. My też mieliśmy okazję poszukać smakołyków (kasztanów jadalnych)., podziwialiśmy krzewy i największe na świecie drzewa: jodłę olbrzymią i szlachetną. Rosną tu drzewa, które mają trochę śmieszne nazwy, np. drzewo chusteczkowe. W ogrodzie można obejrzeć i podziwiać gatunki drzew, które rosną w odległych zakątkach świata. Pogoda nam dopisała dlatego mogliśmy poszaleć wśród pięknych kolorowych liści. A zebrane skarby jesieni, będą ozdobą naszych kącików przyrody..

Magdalena Kopeć

Renata Pawłowska

Aleksandra Pudło
Katarzyna Uścinowicz

 

Dzieci z grupy Niezapominajek poznawały kształty i figury geometryczne. W początkowych działaniach dzieci dostrzegały kształty w otoczeniu - sala przedszkolna, szatnia, plac zabaw stały się doskonałym miejscem, aby poszukać kształtów.

Podczas kreatywnych zabaw dzieci utrwaliły wygląd i cechy charakterystyczne figur geometrycznych. Przedszkolaki otrzymały kartki z figurami. Zadaniem było zapamiętanie i ułożenie takich samych figur jak we wzorze. Wiele radości było także przy układaniu z figur przedmiotów wg własnego pomysłu.

Magdalena Kopeć

Renata Pawłowska

 

Każdy z nas powinien znać przepisy ruchu drogowego aby bezpiecznie poruszać się po drogach. Dlatego dzieci z Niezapominajek udały się na teren miasteczka rowerowego aby poćwiczyć bezpieczne przechodzenie na przejściu dla pieszych. Teraz każde dziecko może bezpiecznie wyruszyć na wycieczkę.

 

We wtorek 25 września dzieci z grupy Niezapominajek wybrały się na wycieczkę do lasu. Pogoda w tym dniu nie sprzyjała leśnym wędrówkom, mimo to dzieci w dobrych humorach udały się do lasu. Dzieci w tym dniu poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu; drzewa iglaste, liściaste, krzewy. Oczywiście udało nam się także zebrać różne dary jesieni ( między innymi kolorowe liście, szyszki, żołędzie) w celu wzbogacenia kącików przyrody w przedszkolu. Ten dzieńdzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu.

Magdalena Kopeć

Renata Pawłowska