Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Dzisiaj 250

Wczoraj 388

Miesiąc 3678

Wszystkie 110234

Inspektor Ochrony Danych:

Radosław Jaśkiewicz

tel.+48-91-852-20-93

iod@spnt.pl

 

RODO-informacje

Przedszkolaki z grup "0" mogły wczuć się w rolę Kapitana Nemo, uczestniczac w interaktywnej zabawie i nauce „Podwodna Przygoda”. W trakcie 45 minutowej wycieczki mali żeglarze zwiedzili replikę statku z okresu Wielkich Odkryć Morskich, zobaczyli stare mapy i skarby z mórz, a na pokładzie łodzi podwodnej poznali tajemnice dna morskiego.

 

 Dzieci mogły poznać wodny świat dzięki ustawionym w Galerii Gryf wyspom tematycznym. Wycieczka rozpoczynała się od zwiedzania karaweli - repliki statku sprzed 500 lat, na którym przedstawiona zostanie krótka historia epoki Wielkich Odkryć. Na statku dzieci zapoznały się też z różnicami między technikami nawigacyjnymi wykorzystywanymi w przeszłości, a współczesnym światem technologii. 

 Następnie załoga małych żeglarzy udała się do współczesnej łodzi podwodnej. Tam dzięki precyzyjnej symulacji dzieci odbyły podróż w głąb oceanu, w trakcie której w oknach łodzi podwodnej zobaczyły wiele gatunków morskich zwierząt i roślin. Dodatkowo na pokładzie łodzi podwodnej dzieci miały do zrealizowania tajną misję.

 Uczestnicy „Podwodnej Przygody” zapoznały się także z historią nurkowania głębinowego, zobaczyły jak wyglądał kombinezon płetwonurka kiedyś, a jak wygląda dziś. „Podwodna Przygoda” to także wystawa morskich skarbów. W szklanych witrynach z eksponatami były: astrolabium, stare mapy, przykłady rafy koralowej, przedmioty wydobyte z morskiego dna, listy w butelce oraz repliki słynnych statków i łodzi podwodnych.

Zapraszamy do galerii.