We wtorek 4 czerwca nasze przedszkolaki tuż po śniadaniu udały się autokarem do gospodarstwa agroturystycznego „Najderówka” w Siadle Dolnym. Zanim jednak wyruszyły zapoznały się z zasadami bezpiecznego podróżowania oraz właściwego zachowania w czasie wycieczki.

Na miejscu przedszkolaki zostały powitane przez sympatyczną właścicielkę oraz poczęstowane słodką bułeczką i herbatą. „Przygoda w Najderówce” rozpoczęła się od warsztatów lepienia w glinie, które sprawiły dzieciom wiele radości. Następnie przedszkolaki wysłuchały ciekawych opowieści o historii telefonu i obejrzały przeróżne modele aparatów telefonicznych m.in. w kształcie hamburgera. W drugiej część pobytu wyruszyły na spacer do punktu widokowego, gdzie przez lornetki mogły podziwiać uroki okolicy. Po powrocie czekała już na nie pyszna kiełbaska z grilla. Nadmiar energii przedszkolaki spożytkowały na placu zabaw. Na zakończenie pobytu w „Najderówce” dzieci wzięły udział w pokazie techniki fotografii w profesjonalnym studiu, w trakcie którego poznały fotograficzne „czary mary” za pomocą światła. Zabawa była znakomita i uśmiech nie znikał z rozradowanych buziek przedszkolaków. Był to dzień pełen wrażeń, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich wycieczkowiczów.