Luty 2018

Dnia 7 marca do naszego przedszkola przyjechali aktorzy Teatru Gwitajcie z przedstawieniem pt.,,Pchła Szachrajka”. Spektakl ten jest zabawną, ciepłą opowieścią o wyjątkowo małym ale też wyjątkowo przebiegłym i uciążliwym stworzeniu- pchle. Już samo pojawienie się na scenie tytułowej bohaterki wiersza J.Brzechwy - wywołało wśród naszych maluszków lawinę śmiechu.

Pchła Szachrajka okazała się uroczą elegantką, doświadczającą niezwykłych, pełnych fantazji przygód, płatającą najdziwniejsze figle, potrafiącą wyjść z każdej opresji. Przedszkolaki w skupieniu śledziły perypetie małej Pchełki, która swoim sprytem a przy tym niebywałym wdziękiem zdobyła serca i sympatię całej publiczności. Pełna humoru i przedstawiona w sposób przystępny dla dzieci opowieść od razu się wszystkim spodobała. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie, zaśmiewając się ze swawoli małej bohaterki. Dodatkowym atutem tego przedstawienia był żywy kontakt aktorów z dziećmi, którzy zapraszali na scenę do wspólnych tańców, konkursów i zabaw. A i ci nieco starsi bawili się równie dobrze, śmiejąc się z zabawnych dialogów, efektownych stroi i ......discopolowej piosenki.

Marta Bas i Nicola Kaczemba