Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Luty 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Dzisiaj 82

Wczoraj 164

Miesiąc 5552

Wszystkie 33304

Dnia 7 marca do naszego przedszkola przyjechali aktorzy Teatru Gwitajcie z przedstawieniem pt.,,Pchła Szachrajka”. Spektakl ten jest zabawną, ciepłą opowieścią o wyjątkowo małym ale też wyjątkowo przebiegłym i uciążliwym stworzeniu- pchle. Już samo pojawienie się na scenie tytułowej bohaterki wiersza J.Brzechwy - wywołało wśród naszych maluszków lawinę śmiechu.

Pchła Szachrajka okazała się uroczą elegantką, doświadczającą niezwykłych, pełnych fantazji przygód, płatającą najdziwniejsze figle, potrafiącą wyjść z każdej opresji. Przedszkolaki w skupieniu śledziły perypetie małej Pchełki, która swoim sprytem a przy tym niebywałym wdziękiem zdobyła serca i sympatię całej publiczności. Pełna humoru i przedstawiona w sposób przystępny dla dzieci opowieść od razu się wszystkim spodobała. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie, zaśmiewając się ze swawoli małej bohaterki. Dodatkowym atutem tego przedstawienia był żywy kontakt aktorów z dziećmi, którzy zapraszali na scenę do wspólnych tańców, konkursów i zabaw. A i ci nieco starsi bawili się równie dobrze, śmiejąc się z zabawnych dialogów, efektownych stroi i ......discopolowej piosenki.

Marta Bas i Nicola Kaczemba