Get Adobe Flash player

"Pomyślcie, to nic nie boli."

Marzec 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Dzisiaj 3

Wczoraj 243

Miesiąc 5280

Wszystkie 39635

Miłą niespodziankę dla swoich dzieci z okazji Dnia Dziecka przygotowali rodzice z grup 0 1 i 0 4. W dniu 08.06.2017 r. zaproszono dzieci na spektakl teatralny prezentując sztukę „Brzydkie Kaczątko”. Jednym z gości była także pani wicedyrektor Iwona Rybeńska. W rolę aktorów tym razem wcielili się rodzice dzieci, którzy od marca uczestniczyli w próbach do przedstawienia.

Wszystko odbywało się w tajemnicy przed dziećmi. Autorami pomysłu byli rodzice a reżyserami były nauczycielki  Magdalena Kopeć i Renata Pawłowska.

Istotą pomysłu było stwierdzenie, że skoro mobilizuje się rodziców do czytania dzieciom książek, to, dlaczego nie pójść nieco dalej? Choć treść bajki o Brzydkim Kaczątku była dzieciom znana, to każde wyjście rodzica wywoływało żywą reakcję. Równie dobrą zabawą było rozpoznawanie w charakterystycznych kostiumach swojej mamy. Kostiumy były szyte w domowym zaciszu w nocy, aby dzieci nie widziały. Zazwyczaj w przedstawieniach okolicznościowych swoje zdolności aktorskie prezentuję dzieci. Czasami warto to zmienić, aby zobaczyć niesamowitą reakcję dzieci. Całemu przedstawieniu towarzyszyła dobra zabawa rodzicom na scenie a dzieciom na widowni. Dzieci też zrobiły niespodziankę swoim rodzicom przedstawiając wiersze i piosenki.

Chciałybyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim Paniom, które mimo obowiązków zawodowych i rodzicielskich znalazły czas aby zrobić coś niesamowitego dla innych.

Magdalena Kopeć, Renata Pawłowska