Miłą niespodziankę dla swoich dzieci z okazji Dnia Dziecka przygotowali rodzice z grup 0 1 i 0 4. W dniu 08.06.2017 r. zaproszono dzieci na spektakl teatralny prezentując sztukę „Brzydkie Kaczątko”. Jednym z gości była także pani wicedyrektor Iwona Rybeńska. W rolę aktorów tym razem wcielili się rodzice dzieci, którzy od marca uczestniczyli w próbach do przedstawienia.

Wszystko odbywało się w tajemnicy przed dziećmi. Autorami pomysłu byli rodzice a reżyserami były nauczycielki  Magdalena Kopeć i Renata Pawłowska.

Istotą pomysłu było stwierdzenie, że skoro mobilizuje się rodziców do czytania dzieciom książek, to, dlaczego nie pójść nieco dalej? Choć treść bajki o Brzydkim Kaczątku była dzieciom znana, to każde wyjście rodzica wywoływało żywą reakcję. Równie dobrą zabawą było rozpoznawanie w charakterystycznych kostiumach swojej mamy. Kostiumy były szyte w domowym zaciszu w nocy, aby dzieci nie widziały. Zazwyczaj w przedstawieniach okolicznościowych swoje zdolności aktorskie prezentuję dzieci. Czasami warto to zmienić, aby zobaczyć niesamowitą reakcję dzieci. Całemu przedstawieniu towarzyszyła dobra zabawa rodzicom na scenie a dzieciom na widowni. Dzieci też zrobiły niespodziankę swoim rodzicom przedstawiając wiersze i piosenki.

Chciałybyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim Paniom, które mimo obowiązków zawodowych i rodzicielskich znalazły czas aby zrobić coś niesamowitego dla innych.

Magdalena Kopeć, Renata Pawłowska