Czas poświęcany dziecku nigdy nie jest stracony, jednak liczy się nie tylko ilość spędzonych razem chwil, ale również ich jakość. Dlatego warto sięgnąć po książkę. Głośne czytanie buduje mocną więź między dorosłymi a dzieckiem, wspomaga rozwój emocjonalny malucha, wzmacnia poczucie własnej wartości.

Czytaj więcej: Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato!

Mowa stanowi najbardziej efektywny sposób komunikowania się z innymi ludźmi i ma ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka oraz dla jego psychicznego i społecznego przystosowania. Okres przedszkolny to czas intensywnego kształtowania się mowy dziecka nazywany okresem swoistej mowy dziecięcej.

Czytaj więcej: Rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym

W rozwoju osobowości dziecka zabawa tworzy podstawę i warunek wszystkich procesów kształceniowych i wychowawczych. Bawienie się to nie tylko zajęcie dziecka, lecz również treść jego życia, gdyż nie odróżnia ono zabawy od pracy: praca jest zabawą, a zabawa pracą. Zabawa jest swoistą formą uczenia się: dziecko zdobywa wiadomości, umiejętności i sprawności.

Czytaj więcej: Znaczenie zabawy dla rozwoju dziecka

Las to wspaniałe środowisko do wspólnych zabaw i rekreacji, jak również obserwacji przyrodniczych.  Dlatego chciałabym zaproponować rodzicom aby skorzystali z poniższych propozycji , które przeznaczone są dla rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Czytaj więcej: Zabawy w lesie