Jak co roku, społeczność naszej szkoły włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim organizowane jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zwiększanie społecznej świadomości na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą najnowsze techniki komunikacji, a także promocja pozytywnego wykorzystywania sieci.

Obchody tego wydarzenia za sprawą inicjatyw edukacyjnych odbywały się na przełomie lutego i marca. Na lekcjach informatyki dzieci i młodzież zaprojektowała plakaty, ulotki informacyjne, krzyżówki i  quizy z własną interpretacją tematu Bezpiecznego Internetu. Szczególną uwagę zwracaliśmy na zapobieganie zagrożeniem oraz szerzeniu informacji o wszelakiej pomocy udzielanej ofiarom zagrożeń. Przygotowane materiały zostały wykorzystane do wykonania gazetek informacyjnych w naszej szkole.

Dodatkowo, uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w lekcjach on-line organizowanych przez instytut badawczy NASK,dzięki czemu mieli okazję  poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą zagrożeń, ale i również poznać  nowe zagadnienia i nowości jakie czyhają na nas w  internecie:

Jak radzić sobie z dezinformacją w sieci?

Dbam o swoją prywatność online

Narzędzia Open Source do działań kreatywnych

Cyfrowy ślad - ile można wyczytać o człowieku z otwartych źródeł

Zmieniam świat!- czym jest aktywizm online

Jak odróżnić fake od newsa?

Ciało nie określa

Jak darmowe narzędzia internetowe mogą ułatwiać nam pracę?

5 sposobów na… bezpieczeństwo online

Jak być „ambasadorem” bezpiecznego internetu w swojej szkole