Listopad 2021

Rafał Malujda

Procedura Bezpieczeństwa w okresie pandemii koronawirusa SARS-Cov-2

w Szkole Podstawowej nr 37 w Szczecinie

- aktualizacja obowiązująca od 1 września 2021r.

Procedura Bezpieczeństwa 01.09.2021r.

Drodzy Rodzice i Uczniowie, tradycją biblioteki szkolnej oraz  Samorządu Uczniowskiego  w Szkole Podstawowej nr 37,  jest organizowanie kiermaszu używanych  książek.

Bardzo proszę o przyniesienie do biblioteki szkolnej książek, z których już nie korzystacie, a są w bardzo dobrym stanie- nie są poplamione, porwane- nie maja oznak zniszczenia. Proszę o dostarczenie ich do biblioteki do dnia 8 grudnia (środa).

Kiermasz odbędzie się 9 grudnia –w czwartek na parterze szkoły, w godzinach 9.00- 14.00.  Dochód ze sprzedaży książek zostanie przeznaczony na bieżące wydatki biblioteki- nagrody w konkursach, dyplomy, zakup nowych książek.

Serdecznie zapraszam zatem wszystkich uczniów i nauczycieli do skorzystania z możliwości sprzedaży oraz kupna interesujących książek!

W ubiegłym tygodniu bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klasy I B z wychowawczynią p. Ewą Krygier- Gomoliszek, II B z wychowawczynią p. Małgorzatą Kordyka, III B z p. Magdaleną Kopeć pod przewodnictwem p.  Małgorzaty Maksymczak- Żyły- nauczycielki języka niemieckiego. Z okazji dnia Świętego Marcina, dzieci śpiewały po niemiecku piosenkę „Laterne, laterne”. Występom magii dodały własnoręcznie zrobione latarenki, ozdobione pięknie wykonanymi z papieru gwiazdami, księżycem i słońcem. Uczniowie za swój występ otrzymali słodycze.

Czytaj więcej: Martinstag – czyli dzień Świętego Marcina

1. Październikowym Mistrzem Czytelnictwa została Michalina Przybył kl.3e.
  2. Odbyły się spotkania w czytelni szkolnej w ramach akcji „Ciekawość rośnie w miarę czytania” - podczas tych spotkań czytaliśmy fragmenty nowych, ciekawych książek oraz słuchaliśmy audiobooków. Na godzinach z wychowawcą łącznicy z biblioteką czytali głośno fragmenty nowości wydawniczych z naszej biblioteki.
  3. "Podaruj książkę bibliotece” – w ramach akcji uczniowie przynosili przeczytane książki, które za zgodą rodziców podarowali naszej bibliotece. Księgozbiór powiększył o 83 nowe, ciekawe pozycje.
  4. Wystawy tematyczne - w holu szkoły odbyły się wystawy z informacjami o Święcie Bibliotek Szkolnych oraz prezentacje prac z październikowych konkursów czytelniczych i plastycznych.
  5. „Październikowe Kalendarium” - konkurs plastyczny dla klas 4-6 (plakaty opisujące życie i twórczość znanych postaci):

1. miejsce Klaudia Zielińska kl. 5b

2. miejsce Anna Łukawska kl. 5b

3. miejsce Malwina Przyborowska kl. 6d

6. Konkurs plastyczny dla klas 1 - 3 - "Ilustracja do ulubionej książki".

W kategorii klas 1 i 2:

1. miejsce Nadia Kołodziejczyk kl. 1b i Julia Popławska kl. 1a

2. miejsce Jakub Wdowczyk kl.1b

3. miejsce Wojciech Delor kl. 1b

wyróżnienia: Wiktoria Nering kl.1a i Zuzanna Puchała kl. 1b

W kategorii klas 2 i 3:

1. miejsce Dawid Zakrzewski kl. 3c

2. miejsce Anna Mieczkowska kl. 2d

3. miejsce Aleksandra Czekurłan kl. 3b

wyróżnienie: Michalina Przybył kl.3e

1. Kiermasz przeczytanych książek odbył się 16 i 17.października 2019 r. w holu głównym szkoły. Fundusze z kiermaszu przeznaczyliśmy na zakup nowych pozycji książkowych do biblioteki szkolnej.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie!

30 maja odbył się finał szkolnego konkursu czytelniczego dla klas drugich "Księgarnia". Uczniowie klas drugich rozwiązywali zadania związane z treścią lektur i wierszy znanych twórców. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą. A oto zwycięzcy i finaliści;

Magdalena Lichwała kl. 2c - 1 miejsce

Wiktoria Woźniak kl. 2e - 2 miejsce