Listopad 2021

Rafał Malujda

Procedura Bezpieczeństwa w okresie pandemii koronawirusa SARS-Cov-2

w Szkole Podstawowej nr 37 w Szczecinie

- aktualizacja obowiązująca od 1 września 2021r.

Procedura Bezpieczeństwa 01.09.2021r.

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia jest to jedna z najpopularniejszych zabawek dla dzieci. Pierwsze pluszaki powstały w Europie, potem zawędrowały do innych krajów świata. Sama nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta, z którym wiąże się historia o niedźwiadku. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości.

Tego dnia w szkole i w świetlicy zawitało pełno misiów, od bardzo dużych do maleńkich. Dzieci z tej okazji wykonały w świetlicy swój własny Projekt Misia. Uczniowie sami rysowali, bądź odrysowywali na kolorowych kartkach z szablonu kontur głowy, brzuszka, łapek misia. Następnie powycinane części zwierzątka przykleili na białą kartkę. Piękne Misie dzieci przyozdobiły salę i szkolny korytarz. Na zakończenie uczniowie z wielką radością pozowały do zdjęć ze swoimi Misiami.

Wychowawca świetlic: Joanna Zagórska

Czytaj więcej: Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Już od poniedziałku świetlica 102 rozpoczęła przygotowania do tego niezwykle wesołego dnia. Uczniowie wysłuchali historii obchodów misiowego święta, oglądali fotografie misiów z bajek znanych i tych mniej popularnych. Poza rozmowami o misiach - zabawkach, pogłębiliśmy również wiedzę na temat pierwowzoru pluszowej przytulanki. Podczas zajęć plastycznych powstały piękne prace z niedźwiedziami i misiami w roli głównej.

Wychowawcy świetlic: Magdalena Hałasa
Natalia Derendarz

Czytaj więcej: Niedźwiadki i misie w świetlicy 102

Z okazji zbliżającego się święta 11 Listopada Dnia Niepodległości uczniowie z świetlicy 202 obejrzeli film edukacyjny "Edukredka - 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości". Film kończył się quizem w którym dzieci chętnie wzięły udział. Po seansie filmowym przyszedł czas na zrobienie pracy plastycznej. Każdy uczeń otrzymał dwie kartki z konkurami naszego państwa. Czerwony kontur należało wyciąć, narysować dowolne rzeczy a następnie powycinać i nakleić wszystko na białą kartkę. Praca nie była łatwa ale efekty wyszły bardzo fajnie. Prace ozdobiły salę świetlicy.

Wychowawcy świetlic: Agnieszka Bobkowicz
Joanna Zagórska

Czytaj więcej: Dzień Niepodległości

W świetlicy 202 ruszyła VI edycja programu edukacyjnego "Być jak Ignacy". Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach. Wierzymy, że nauka może zmienić świat, a wynalazki pomagają ludziom żyć lepiej. Doskonałym przykładem jest postać naszego patrona Ignacego Łukasiewicza - wielkiego, polskiego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. To właśnie im najbardziej potrzebne są dobre przykłady, na których mogą się wzorować w swoim codziennym życiu. Wzorce pełne odwagi, budujące przekonanie, że warto wierzyć we własne siły i marzenia.

Na zajęciach świetlicowych uczniowie zapoznali się z historią pierwszych podróżników oraz badaniami i życiem na biegunie polarnym. Dowiedzieli się kim był i czego dokonał Henryk Arctowski. Rozmawialiśmy również o zorzy polarnej, jak wygląda i gdzie występuje. Uczniowie wykonali prace plastyczne: statku (karawela) oraz zorzy polarnej. Prace dzieci ozdobiły naszą świetlicową tablicę.

Koordynator programu edukacyjnego Agnieszka Pieprzyk

Czytaj więcej: Program edukacyjny "Być jak Ignacy".

W świetlicy 202 małymi krokami przygotowujemy się do święta przypadającego 11 listopada.

Święto Niepodległości to jedno ze stałych świąt w szkolnym kalendarium. Jest to ważny dzień dla wszystkich Polaków.

W naszej świetlicy pomysłów na wykonanie flagi narodowej, czy innych symboli narodowych jest całe mnóstwo. Dzisiaj pomysł na to, jak zrobić białego orła na czerwonym tle, czyli godło Polski kreatywnie z papierowych skrawków bibuły.

Dzieci z wielkim zapałem i entuzjazmem wykonywały piękne i czasochłonne prace, które już niedługo ozdobią sale i szkolne korytarze.

Wychowawcy świetlicy: Agnieszka Pieprzyk
Ewa Kalityńska-Rutkowska

Czytaj więcej: „Ojczyzna to trzy wielkie rzeczy wspólne: wspólna mowa, wspólna ziemia i wspólna pamięć.”