Maj 2022

Rafał Malujda

Maj jest miesiącem szczególnym dla naszej Ojczyzny. W tych pierwszych trzech dniach maja obchodzone są święta upamiętniające najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisane zostały w historii naszego państwa.

1 maja obchodzimy Święto Pracy.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym dniu przypominamy sobie o historii i znaczeniu biało – czerwonej flagi.

Święto Narodowe Trzeciego Maja to święto państwowe, które jest obchodzone na pamiątkę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 Maja.

9 maja obchodzimy Dzień Unii Europejskiej.

Tematyka tych świąt jest okazją do pogadanek i rozmów w ramach zajęć edukacyjnych z wychowankami naszej świetlicy o symbolach narodowych, patriotyzmie i znaczeniu Ojczyzny w życiu każdego Polaka. W tym czasie uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach plastyczno-technicznych związanych ze świętami majowymi. Podczas zajęć plastycznych uczniowie malowali, rysowali symbole narodowe, przygotowali flagi Polski, godło. Ponadto dzieci rozwiązywali krzyżówki, zagadki tematyczne, brali udział w quizach dotyczących naszego kraju. Oglądały filmy edukacyjne związane ze świętami majowymi.

Tego typu zajęcia mają na celu uwrażliwienie dzieci na wartości związane z naszą Ojczyzną – Polską.

Wychowawcy świetlicy: Agnieszka Bobkowicz

Czytaj więcej: Święta majowe w świetlicy 202

Uczniowie świetlicy szkolnej rozpoczęli przygotowania do świąt majowych. Podczas zajęć przypomnieli sobie polskie symbole narodowe. Ćwiczyli umiejętność budowania wypowiedzi słownej, opowiadając o tym, za co kochają ojczyznę. Wykonali piękne prace plastyczne w barwach narodowych i udekorowali nimi świetlicowa tablicę.

Wychowawcy świetlicy: Magdalena Hałasa

Edyta Kabała

Czytaj więcej: Świetlicowe przygotowania do świąt majowych.

Dnia 22 kwietnia w naszej świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W ramach akcji, we wszystkich grupach świetlicowych przeprowadzono pogadanki na temat tego co dobre, a co złe dla naszej planety. Na zajęciach dzieci wraz z wychowawcami wykonywały gazetki tematyczne, prace plastyczno – techniczne i plakaty o tematyce ekologicznej. Uczniowie rozwiązywali quizy, rebusy i krzyżówki nawiązujące do w/w tematu. Dzieci z pomocą wychowawców przygotowały eko-ludki z z odpadów. Eko-ludki stanęły przed świetlicą szkolną 202 gdzie wzbudzają zainteresowanie pozostałych uczniów, nauczycieli. Nasi podopieczni chętnie brali udział we wszystkich przygotowanych dla nich zadaniach. Dzień Ziemi w naszej świetlicy trwa nie tylko jeden dzień. Od początku roku realizujemy wiele akcji proekologicznych. Wszyscy możemy dbać o naszą planetę poprzez segregowanie śmieci, nieniszczenie trawników i klombów z kwiatami, niełamanie gałęzi drzew i krzewów, dbanie o żyjące zwierzęta.

Pamiętajcie, by zawsze i wszędzie być wzorowymi ekologami!!!

Wychowawcy świetlicy: Agnieszka Bobkowicz

Czytaj więcej: Światowy Dzień Ziemi w świetlicy

Tak świetlica szkolna świętowała nadejście wiosny. Był spacer z Marzannami i głośny śpiew wiosennych piosenek. Przy użyciu lupy powiększającej szukaliśmy pierwszych oznak zielonej pory roku i obserwowaliśmy rośliny w bliskim otoczeniu szkoły. Tego dnia wesoło bawiliśmy się na powietrzu, łapiąc promienie wiosennego słońca. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za udział w konkursie „Mini Marzanna”. Przepiękne Marzanny dostarczone do świetlicy, uświetniły nasze zajęcia, a ponieważ wszystkie, bez wyjątku, były niepowtarzalne, wybranie najpiękniejszej stało się niemożliwe. Wszyscy uczestnicy zdobyli w naszym konkursie 1 miejsce i otrzymali wiosenne nagrody. Gratulujemy!

Wychowawcy świetlicy Katarzyna Drożdżewicz

Magdalena Hałasa

Anna Balińska

Czytaj więcej: Kilka wspomnień z powitania wiosny.

W świetlicy 202 dzieci wykonały przepiękne pisanki z kolorowej bibuły. Praca polegała na zrobieniu kulek z bibuły i przyklejeniu ich na kartki. Kolorowe pisanki ozdobiły naszą tablicę przed świetlicą.

Wychowawcy świetlic: Agnieszka Pieprzyk

Joanna Zagórska

Czytaj więcej: "Kolorowe pisanki z bibuły"