iod@spnt.pl

UWAGA !!!

Uprzejmie informuję, że termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego
do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach
podstawowych zostanie przesunięty. Wnioski o przyjęcie będą mogli
Rodzice składać od dnia 4 marca 2021 r. do dnia 24 marca 2021 r. za
pośrednictwem systemu Nabór.
Przesunięciu ulegną również pozostałe terminy
postępowania rekrutacyjnego, w tym terminy składania dokumentów do
przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w publicznych
szkołach podstawowych, na rok szkolny 2021/2022.

W naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Strażaka. Strażacy to niesamowicie odważni ludzie i chyba najbardziej lubiana "służba alarmowa" na świecie. Są zawsze tam, gdzie ich potrzeba. I to nie tylko wtedy, kiedy trzeba gasić pożary. Są zawsze, kiedy na naszych drogach zdarzają się wypadki; są każdorazowo, kiedy pojawiają się powodzie; są wtedy, kiedy nawiedzają nas inne kataklizmy. Na zajęciach świetlicowych dzieci z dużym entuzjazmem wykonały papierowe wozy strażackie, które pojawiły się na własnoręcznie wykonanych makietach. Dodatkowo uczniowie konstruowali pojazdy, domy, które również ozdobiły makietę i służyły do świetnej wspólnej zabawy.

Wychowawcy świetlicy
Katarzyna Drożdżewicz
Ewa Kalityńska-Rutkowska

Czytaj więcej: Dzień Strażaka

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym dzieci naszej szkoły z klas I-III, rocznik 2013-2011.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu "Eko DZIECIAKI, czyli odnawialne źródła energii dla dzieci" dofinansowanego w ramach Programu Społecznik na lata 2019-2021 - Programu Marszałkowskiego.

Celem Konkursu jest podniesienie poziomu wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii oraz rozwój postaw obywatelskich wśród dzieci.

Przedmiotem Konkursu jest wykonanie pracy prezentującej: postawy obywatelskie (szeroko pojęte) z zakresu świadomości ekologicznej i ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii wśród młodych mieszkańców Szczecina, różne rodzaje aktywności na rzecz lokalnej społeczności w zakresie odnawialnych źródeł energii i dbania o wspólną przestrzeń; poprzez pokazanie oczami dziecka: czym jest przyroda i jak należy o nią dbać, działań pokazujących odnawialne źródła energii, osób zaangażowanych w działania na rzecz ochrony środowiska na terenie Szczecina, interesujących inicjatyw ekologicznych przyczyniających się do rozwoju miasta, itp.

Prace zgłoszone w konkursie mogą mieć dowolną formę i technikę wykonania. Można przygotować prace plastyczne przy użyciu, m.in. kredek, ołówka i/lub farb i/lub pisaków, w postaci wyklejanki lub kolażu. Może być to również grafika. Minimalny format pracy to A4 (prace płaskie).

Termin naboru prac konkursowych do: 05.05.2021r.

Prace konkursowe w formacie pdf. lub jpg. o rozmiarze maksymalnie do 5 MB wraz z prawidłowym opisem, o którym mowa w § 4 pkt. 5 należy przesłać do dnia 05.05.2021 r. na adres e-mail: fundacja@mierzwysoko.eu. W tytule e-maila należy podać: "Eko DZIECIAKI KONKURS". Prace przesłane w innym formacie, większym rozmiarze i/lub z nieprawidłowym opisem nie będą podlegać ocenie.

Zwycięskie prace należy dostarczyć w oryginalnej postaci (np. na kartce, na pleksi) do organizatora najpóźniej przeddzień odbioru nagrody.

W załączniku poniżej szczegółowe informacje o konkursie:

Zapraszamy serdecznie

Wychowawcy świetlic

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice!

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszym konkursem!
Wpłynęły do Nas przepiękne
i twórcze prace.
Wybór był bardzo trudny, każda praca była inna, wyjątkowa, przepiękna.

W pracach widać duże zaangażowanie dzieci.

W związku z tym komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników konkursu!!!

Dyplomy oraz nagrody rzeczowe są do odbioru w portierni szkolnej od dnia 26.03.2021 lub po powrocie do szkoły.

Serdecznie wszystkim gratulujemy !!!

Wychowawcy świetlicy:)

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu - „Mini Marzanna”

Weź udział w charytatywnym konkursie plastyczno - technicznym TPD „OZDOBA ŚWIĄTECZNA”.

Konkurs przeznaczony dla dzieci uczęszczających do przedszkola oraz uczniów klas 1-3, którzy do dnia 24 marca wykonają ozdobę świąteczną, dołączą metryczkę z imieniem, nazwiskiem, klasą i dostarczą ją do sali 102 lub 202 (świetlica).

Każdy uczestnik konkursu otrzyma podziękowania w postaci dyplomu, a autorzy wyróżnionych prac nagrody rzeczowe.

Wszystkie zgromadzone ozdoby zostaną przekazane na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 25 marca a dochód z niego tradycyjnie zostanie przekazany potrzebującym pomocy dzieciom z naszej szkoły.

ZAPRASZAMY!!

Agnieszka Pieprzyk

Małgorzata Antczak

Wiosna budzi się niezmiennie z przebudzeniem do życia przyrody. Jako pierwsze pojawiają się najdelikatniejsze i najpiękniejsze kwiaty: przebiśniegi. Budzą zachwyt swą delikatnością i radują nas zapowiedzią nadchodzącej wiosny.

Dzieci w świetlicy wykonały piękne prace plastyczne z przebiśniegami za pomocą paseczków papieru i waty. Prace uczniów ozdobiły świetlicową tablicę.

Wychowawcy świetlicy

Magdalena Hałasa

Agnieszka Pieprzyk

Czytaj więcej: Przebiśniegi z paseczków papieru