Sierpień 2021

Zastępca
   Rafał Malujda

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji Dzień Ziemi 2021, zapraszamy po do aktywnego uczestnictwa w XVI edycji ogólnopolskiego konkursu pod hasłem:

ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY - POMAGAJĄC INNYM - POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE

Na czym polega nasz konkurs?

Nasz konkurs polega na zebraniu przez szkołę / przedszkole starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii, w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.

Czytaj więcej: ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY - POMAGAJĄC INNYM - POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE!

W tym tygodniu rozmawialiśmy o naszym rodzinnym mieście Szczecinie. Oglądaliśmy zdjęcia oraz poznaliśmy interesujące miejsca i dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji o naszym pięknym mieście.

Czy wiecie, ile kilometrów liczy najdłuższa ulica Szczecina? Albo jak się nazywał pierwszy prezydent naszego miasta? Którędy prowadzi Turystyczny Szlak? Na wszystkie te pytania i wiele innych odpowiadaliśmy bezbłędnie!

Chodziliśmy na wirtualne wycieczki, oglądaliśmy ciekawe miejsca, zabytki, poznawaliśmy legendy związane z naszym miastem.

Dodatkowo prace związane ze Szczecinem wykonane własnoręcznie przez dzieci zdobią korytarze oraz sale świetlicowe.

Ten tydzień zostanie na długo w naszej pamięci

Wychowawcy świetlicy
Katarzyna Drożdżewicz
Magdalena Hałasa

Czytaj więcej: Szczecin moje miasto

REKRUTACJA DZIECI DO ŚWIETLICY

SZKOLNEJ NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Rekrutacja dzieci do świetlicy szkolnej rozpocznie się 10 maja.

Kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej oraz zaświadczenie o zatrudnieniu prosimy pobrać ze strony internetowej szkoły- zakładka: Nasza szkoła/Świetlica/Karta zgłoszenia.

Wypełnione dokumenty należy dostarczyć do 07 czerwca, do urny znajdującej się przy wejściu głównym budynku szkolnego (portiernia).

Lista dzieci zakwalifikowanych do opieki świetlicowej w roku szkolnym 2021/2022 zostanie wywieszona na holu głównym 21 czerwca.

Do świetlicy szkolnej można zapisać uczniów przyszłych klas I-IV.

W naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Strażaka. Strażacy to niesamowicie odważni ludzie i chyba najbardziej lubiana "służba alarmowa" na świecie. Są zawsze tam, gdzie ich potrzeba. I to nie tylko wtedy, kiedy trzeba gasić pożary. Są zawsze, kiedy na naszych drogach zdarzają się wypadki; są każdorazowo, kiedy pojawiają się powodzie; są wtedy, kiedy nawiedzają nas inne kataklizmy. Na zajęciach świetlicowych dzieci z dużym entuzjazmem wykonały papierowe wozy strażackie, które pojawiły się na własnoręcznie wykonanych makietach. Dodatkowo uczniowie konstruowali pojazdy, domy, które również ozdobiły makietę i służyły do świetnej wspólnej zabawy.

Wychowawcy świetlicy
Katarzyna Drożdżewicz
Ewa Kalityńska-Rutkowska

Czytaj więcej: Dzień Strażaka

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym dzieci naszej szkoły z klas I-III, rocznik 2013-2011.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu "Eko DZIECIAKI, czyli odnawialne źródła energii dla dzieci" dofinansowanego w ramach Programu Społecznik na lata 2019-2021 - Programu Marszałkowskiego.

Celem Konkursu jest podniesienie poziomu wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii oraz rozwój postaw obywatelskich wśród dzieci.

Przedmiotem Konkursu jest wykonanie pracy prezentującej: postawy obywatelskie (szeroko pojęte) z zakresu świadomości ekologicznej i ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii wśród młodych mieszkańców Szczecina, różne rodzaje aktywności na rzecz lokalnej społeczności w zakresie odnawialnych źródeł energii i dbania o wspólną przestrzeń; poprzez pokazanie oczami dziecka: czym jest przyroda i jak należy o nią dbać, działań pokazujących odnawialne źródła energii, osób zaangażowanych w działania na rzecz ochrony środowiska na terenie Szczecina, interesujących inicjatyw ekologicznych przyczyniających się do rozwoju miasta, itp.

Prace zgłoszone w konkursie mogą mieć dowolną formę i technikę wykonania. Można przygotować prace plastyczne przy użyciu, m.in. kredek, ołówka i/lub farb i/lub pisaków, w postaci wyklejanki lub kolażu. Może być to również grafika. Minimalny format pracy to A4 (prace płaskie).

Termin naboru prac konkursowych do: 05.05.2021r.

Prace konkursowe w formacie pdf. lub jpg. o rozmiarze maksymalnie do 5 MB wraz z prawidłowym opisem, o którym mowa w § 4 pkt. 5 należy przesłać do dnia 05.05.2021 r. na adres e-mail: fundacja@mierzwysoko.eu. W tytule e-maila należy podać: "Eko DZIECIAKI KONKURS". Prace przesłane w innym formacie, większym rozmiarze i/lub z nieprawidłowym opisem nie będą podlegać ocenie.

Zwycięskie prace należy dostarczyć w oryginalnej postaci (np. na kartce, na pleksi) do organizatora najpóźniej przeddzień odbioru nagrody.

W załączniku poniżej szczegółowe informacje o konkursie:

Zapraszamy serdecznie

Wychowawcy świetlic