27 kwietnia w naszej szkole odbył się pokaz mody ekologicznej. Uczniowie poznali problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz podnieśli swoją świadomość na temat segregacji odpadów i powtórnego ich wykorzystania. Kreacje powstały głównie z materiałów przeznaczonych do recyklingu np. z reklamówek, worków, butelek plastikowych, folii spożywczej, wytłaczanek, płyt CD itp.

Ciekawymi dodatkami były nakrycia głowy, torebki, biżuteria oraz buty z surowców wtórnych. W roli modeli oraz modelek mogliśmy podziwiać uczniów klas I-III, którzy byli jednocześnie pomysłodawcami swoich strojów. Uczniowie pracowali samodzielnie nad swoimi dziełami podczas zajęć. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością, tworzyły zaskakujące kreacje. Co niektórzy czuli się na wybiegu jak ryba w wodzie. Kto wie… może to nie ich ostatni pokaz mody ? Dziękujemy rodzicom i uczniom za przynoszenie do świetlicy materiałów wtórnych. Bez Waszego zaangażowania Ekologiczny Pokaz Mody nie miał by szans… :)

Dziękujemy, Wychowawcy świetlic

Pokaz mody - film