Pszczoły ceniono już w starożytności. To dzięki ich pracowitości możemy jeść jabłka, maliny, czereśnie, ogórki, jak i wiele innych owoców i warzyw. Zapylają też rośliny użytkowane do innych celów - ozdobnych, leczniczych, kosmetycznych i tekstylnych. Jedną z nich jest np. bawełna - a to oznacza, że dzięki pszczołom możemy nosić jeansy czy bawełniane koszulki.

Niestety w wyniku wielu czynników, w tym głównie działań człowieka, pszczoły zaczynają ginąć.

Dnia 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez ONZ. Dzieci ze świetlicy szkolnej włączyły się w te obchody. Podczas zajęć dowiedziały się, jak zbudowana jest pszczoła, czym się odżywia, czym zajmują się poszczególni osobnicy pszczelej rodziny. Na koniec zajęć dzieci wykonały prace plastyczne.

Wychowawca świetlicy:

Katarzyna Drożdżewicz