"Pomyślcie, to nic nie boli."

Maj 2021
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Dzisiaj 5

Wczoraj 251

Miesiąc 847

Wszystkie 352362

 

Inspektor Ochrony Danych:

Agnieszka Marciniak

tel.+48-91-852-20-93

iod@spnt.pl

 

RODO-informacje

      

UWAGA !!!

Uprzejmie informuję, że termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego
do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach
podstawowych zostanie przesunięty. Wnioski o przyjęcie będą mogli
Rodzice składać od dnia 4 marca 2021 r. do dnia 24 marca 2021 r. za
pośrednictwem systemu Nabór.
Przesunięciu ulegną również pozostałe terminy
postępowania rekrutacyjnego, w tym terminy składania dokumentów do
przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w publicznych
szkołach podstawowych, na rok szkolny 2021/2022.

 

24 stycznia odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy, na który dzieci nie tylko z naszej grupy czekały z upragnieniem. Zabawa była wspaniała. DJ zabawiał wszystkich wspaniale, nikt ani przez sekundę się nie nudził. Stroje jak zwykle piękne. Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku będziemy się równie dobrze bawić. Do następnego balu...

Katarzyna Czapiewska

 

27 lutego 2019 r. dzieci z grupy Motylki i Niezapominajek uczestniczyły w spotkaniu edukacyjnym zorganizowanym przez przedstawicieli PKP z zakresu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych "Bezpieczny przejazd" .Jest to kampania informacyjna , która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa kierowców i pieszych na przejazdach kolejowych. Dzieci poznały m.in. zasady bezpiecznego zachowania w podróży pociągiem i na peronach. Dzieci obejrzały interaktywną prezentację i filmy dotyczące bezpiecznych zachowań podczas przechodzenia lub przejeżdżania przez tory kolejowe. Celem spotkania było utrwalenie wśród dzieci znajomości znaków drogowych, rodzajów przejazdów kolejowych i uświadomienie konieczności respektowania przepisów dotyczących ruchu drogowego i kolejowego. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali książeczki edukacyjne, które mają przypominać i utrwalać najmłodszym użytkownikom ruch drogowo -kolejowego o bezpiecznym zachowaniu.

Magdalena Kopeć, Renata Pawłowska, Nikola Kaczemba

 

Czytaj więcej: Bezpieczny przejazd

W poniedziałek 25.02.2019 r. dzieci z grupy Niezapominajek pojechały się do Pałacu Młodzieży na spektakl "Laboratorium Pana Kleksa " był to interaktywny spektakl dla młodszych dzieci. Szalony Docent Pigwa wraz ze swoim Asystentem Heglem , wprowadzili nas w świat nauki. Dzieci mogły obejrzeć eksperymenty naukowe z ciekłym azotem, ciekłym tlenem i polimerami. Wszyscy mogli spróbować mrożone chrupki, obejrzeć co stanie się z sałatą po zanurzeniu w ciekłym azocie. Były wybuchy , ogień, wszystko to odbyło się na styku nauki i czarów.

Magdalena Kopeć, Renata Pawłowska

 

Czytaj więcej: Grupa Niezapominajki na spektaklu Laboratorium pana Kleksa

15 stycznie dzieci z grupy Niezapominajki udały się do Zamku Książąt Pomorskich , gdzie uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. "W dawnej szkole". Lekcje muzealne to atrakcyjna propozycja aktywnego zwiedzania zarówno stałych , jak i czasowych wystaw w szczecińskim Zamku. Zwiedzanie nie musi być nudne jeżeli zostanie poprowadzone przez odpowiednich przewodników. Naszym dzieciom zaproponowano kreatywną zabawę oraz opowieści o najciekawszych eksponatach, pokazywanych na wystawach ( m.in. wystawie "Piękno poza czasem. Kolekcja Muzeum Narodowego w Kielcach na Zamku w Szczecinie"). Dla dzieci przygotowane były zagadki , rebusy. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak wyglądała edukacja chłopców i dziewcząt dwieście i sto lat temu. Czy każdy mógł chodzić do szkoły? Jakich przyborów używano w szkołach? Kiedy pojawił się długopis? Na zakończenie zajęć dzieci mogły poćwiczyć pisanie za pomocą kolorowych tuszy, gęsich piór i piór ze stalówkami. Okazało się że pisanie stalówką maczaną w atramencie nie jest takie proste o czym każde dziecko mogło się o tym przekonać. Dlatego pisać i rysować wolimy współczesnymi przyborami szkolnymi.

Magdalena Kopeć, Renata Pawłowska

 

Czytaj więcej: Lekcja muzealna-W dawnej szkole-grupa Niezapominajki

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku . Mimo ,że za oknem zima , mróz, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem. W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom , swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Po występach dzieci wręczyli swoim dziadkom drobne upominki. Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną, uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych

Magdalena Kopeć, Renata Pawłowska

 

Czytaj więcej: 21.01.2019 r.  - Grupa Niezapominajki