W "Tygodniu dla bezpieczeństwa" na holu głównym szkoły w budynku przy ulicy Zofii Nałkowskiej w dniach 15 - 19 czerwca 2026r. wykonana została instalacja. Klasy siódme wraz z nauczycielem plastyki przygotowały finał realizowanego podczas lekcji projektu artystyczno - edukacyjnego pod tytułem: "Zadbaj o swoje bezpieczeństwo nie tylko podczas wakacji". Instalacja wykonana z plakatów, pogrupowanych tematycznie, jest swoistym zbiorem rad, mającym pomóc zapobiegać nieszczęśliwym zdarzeniom. Każda klasa była odpowiedzialna za przybliżenie zagrożeń w innych momentach życia, nie tylko młodych ludzi: Jak uchronić się przed porwaniem? O czym pamiętać przy wypoczynku nad akwenami wodnymi? W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo podczas pieszych górskich wędrówek? Hejt i cyberprzemoc nie mają wakacji! Narkotyki są złe!
Prezentacja będzie dostępna do obejrzenia dla uczniów i ich rodziców do końca roku szkolnego, czyli do 26 czerwca.








