Sierpień 2021

Zastępca
   Rafał Malujda

Jak co roku nasza szkoła brała udział w obchodach dnia bezpiecznego internetu. W tym roku ze względu na pandemię, wydarzenia związane z obchodami zostały przeniesione do internetu oraz na  lekcje informatyki. Działania w ramach DBI miały na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Uczniowie podczas zajęć poznawali zagrożenia jakie mogą spotkać użytkownika internetu, a następnie sami projektowali plakaty przestrzegające przed tymi zagrożeniami.

Paulina Marszałek

Joanna Łykowska

Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów poniżej

Czytaj więcej: Podsumowanie akcji Dni Bezpiecznego Internetu 2021

BEZPIECZNY INTERNET
Internet jest wspaniałym wynalazkiem, skarbnicą wiedzy, narzędziem komunikacji oraz edukacji, rozrywki i zabawy, pozwala poznać ludzi z całego świata, a przede wszystkim ułatwia naukę i pracę. W obecnych czasach globalna Sieć jest czymś niezwykle potrzebnym, a w przyszłości na pewno stanie się wręcz niezbędna. Jednak najwspanialsze możliwości komputera i Internetu nie mogą nam przysłonić świadomości tego, że w Sieci możemy spotkać wiele zagrożeń. Konieczna jest zatem edukacja mająca na celu przekazanie zasad bezpiecznego korzystania z Sieci. Zachęcamy do korzystania z zamieszczonych informacji oraz materiałów i życzymy tylko bezpiecznego serfowania!

Dla ucznia:

Historia Internetu
Możliwości wykorzystania Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu
Netykieta, czyli etykieta Internetu
Zagrożenia w Sieci
Sieciuchy - kto czyha na nas w Internecie
Sieciakowe zasady
Wskazówki dla nastolatków, jak bezpiecznie korzystać z Internetu
Najważniejsze! Gdzie szukać pomocy!
Linki do ważnych i przydatnych stron

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie cyfrowobezpieczni, w ramach projektu opracowane zostały "Szkolne zasady bezpieczeństwa w Internecie" .Dokument został zatwierdzony przez Dyrektora Szkoły i obowiązuje od dnia 13.10.2016 r.