26 maja 2026, po raz drugi, odbył się w naszej szkole międzyklasowy konkurs na rozmówki w języku angielskim, hiszpańskim i niemieckim „Z życia wzięte, czyli dialogi bez granic” zorganizowany w ramach TYGODNIA JĘZYKÓW OBCYCH. Uczniowie klas siódmych i ósmych pracowali w parach, a ich zadaniem było przedstawienie dwóch różnych scenek w dwóch językach. Jury oceniało wymowę, poprawność, tempo i pamięciowe opanowanie tekstu. Dodatkowe punkty przyznawano za użycie gadżetów lub przebranie. W tym roku najpiękniejsze prezentacje ustne należały do:
1 miejsce: klasa 8B : Lena Żychowska i Natasza Naściuk
„Asking for and giving advice”
“Im Kleidergeschaft”
2 miejsce: klasa 7A: Marcelina Stołowska i Iga Margol
„Buying shoes”
„Am Bahnhof”
3 miejsce: klasa 7B: Paulina Bortnowska i Kira Wesołowska
„ At a restaurant”
„Beim Arzt”
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejną edycję za rok.
A.Kapusta
Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com








